Problem z zalewaniem świec Hyundai Accent

Problem z zalewaniem świec Hyundai Accent

17 Wrz 2010, 08:35

Witam, zalewa mi świecę w hyundaiu accencie 1.5 12v. Zawsze zalewa nie tą samą lecz za każdym razem inną. Wymieniłem:
- Nowa uszczelka pod głowicą - zalewało dalej
- Nowe przewody zapłonowe - zalewało dalej
- Oczywiście wymiana świec wszystkich - zalewało dalej
- Wymiana akumulatora na nowy (ponieważ często tracił napięcie) i tu ku zdziwieniu nie zalewało świec no około 3 miesiące. Myślałem że już po problemie ale pęknięta rura wydechowa na wysokości siatki poniosła za sobą zalanie jednej świecy... Proszę o pomoc, co może być przyczyną zalewania co jakiś czas innej świecy?

Po wymianach uszczelki, przewodów i świec problem znikał na około 2,3 dni.
Oprócz tego problemu jeszcze ciągle świeci mi kontrolka z poduszek oraz pika mi 3 razy po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka, nie wiem co to oznacza.
k90
Nowicjusz

Miejscowość: Silesia

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

W trudnych warunkach liczą się ułamki sekund W trudnych warunkach liczą się ułamki sekund
    Zima trzyma, a drogowcy nie zawsze nadążają z odśnieżaniem. Samochody z napędem na dwie osie są wtedy bardzo przydatne, choć napęd na cztery koła wynaleziono z myślą o pojazdach wojskowych, by umożliwić im poruszanie się ...
    Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła Auta BMW z układem xDrive: najpopularniejszy napęd na 4 koła
    Doskonałe właściwości jezdne, zwinność i stabilność w każdym terenie – to przyczyny sukcesu rynkowego systemu BMW xDrive. BMW stale poszerza ofertę samochodów z inteligentnym napędem na cztery koła: tylko w ciągu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skrzynia manualna SKYACTIV-MT, Mazda6, 2012
      Porsche Boxster - Cayman Packages
      Pistolety do malowania samochodów
      Audi A1 partnerem FC Chelsea, 3