Problem z zapalaniem po myciu silnika

Problem z zapalaniem po myciu silnika

06 Mar 2011, 20:00

Otóż, odebrałem wczoraj samochód od mechanika i wszystko pod pokrywą silnika było polane jakimiś olejami. Więc pojechałem na myjnię i umyłem pod ciśnieniem (niezbyt wysokim) - na zapalonym silniku. Wróciłem do domu i schowałem do garażu, dzisiaj jechałem do miasta i nie miałęm z niczym żadnych problemów, ale jak już chciałem odpalic go z powrotem to pojawiły się klopoty, dopiero za trzeciem razem odpalil. Nigdy wczesniej nie bylo najmniejszych problemow z odpalaniem, nawet na mrozie -20 (samochód: Opel Astra, isuzu, dti), więc doszedłem do wniosku, że to pewnie przez to mycie. Coś się mogło zalac, jak taK to czy to musi zostac wymienione czy wystarczy trochę poczekac jak wyschnie?
davidm7
Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

Re: Problem z zapalaniem po myciu silnika

06 Mar 2011, 20:55

davidm7 napisał(a): Więc pojechałem na myjnię i umyłem pod ciśnieniem (niezbyt wysokim) - na zapalonym silniku.

Powiedz jeszcze że na ciepłym to gratulacje :lol:
Pojechałeś na miasto i było ok także silnik i pęd powietrza powinien wysuszyć resztki wody. Może być że gdzieś zawilgotniały styki i nie przewodzi.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

06 Mar 2011, 21:32

No dojechałem do myjni pare kilometrów, więc rozgrzał się już. A nie powinno się tak robic? Wcześniej slyszalem, ze jezeli w ogole myc silnik to tylko jak jest cieply i zapalony. A to w takim wypadku mogły się zalac tak bardzo, ze nie beda przewodzily czy wystarczy poczekac pare dni?
davidm7
Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

18 Cze 2011, 19:08

Nie odważyłabym się myć silnika. Ok, lubię mieć porządek wewnątrz samochodu, ale czy czystość części pod maską również jest wymagany?
Alu-dys
Nowicjusz

Miejscowość: POLSKA
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    [C] Alfa 147 2,0 TS / Audi A3 8P 2,0 FSI / BMW e87 120i [C] Alfa 147 2,0 TS / Audi A3 8P 2,0 FSI / BMW e87 120i
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik benzynowy o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: Alfa Romeo 147 2,0 TS - 150KM Audi A3 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW E30 seria 3
      Volkswagen T5 4MOTION Rockton, tylne siedzenia
      Madzia
      Alfa Romeo 156 - pakiet Ti