Problem z zapalaniem po myciu silnika

Problem z zapalaniem po myciu silnika

06 Mar 2011, 20:00

Otóż, odebrałem wczoraj samochód od mechanika i wszystko pod pokrywą silnika było polane jakimiś olejami. Więc pojechałem na myjnię i umyłem pod ciśnieniem (niezbyt wysokim) - na zapalonym silniku. Wróciłem do domu i schowałem do garażu, dzisiaj jechałem do miasta i nie miałęm z niczym żadnych problemów, ale jak już chciałem odpalic go z powrotem to pojawiły się klopoty, dopiero za trzeciem razem odpalil. Nigdy wczesniej nie bylo najmniejszych problemow z odpalaniem, nawet na mrozie -20 (samochód: Opel Astra, isuzu, dti), więc doszedłem do wniosku, że to pewnie przez to mycie. Coś się mogło zalac, jak taK to czy to musi zostac wymienione czy wystarczy trochę poczekac jak wyschnie?
davidm7
Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

Re: Problem z zapalaniem po myciu silnika

06 Mar 2011, 20:55

davidm7 napisał(a): Więc pojechałem na myjnię i umyłem pod ciśnieniem (niezbyt wysokim) - na zapalonym silniku.

Powiedz jeszcze że na ciepłym to gratulacje :lol:
Pojechałeś na miasto i było ok także silnik i pęd powietrza powinien wysuszyć resztki wody. Może być że gdzieś zawilgotniały styki i nie przewodzi.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

06 Mar 2011, 21:32

No dojechałem do myjni pare kilometrów, więc rozgrzał się już. A nie powinno się tak robic? Wcześniej slyszalem, ze jezeli w ogole myc silnik to tylko jak jest cieply i zapalony. A to w takim wypadku mogły się zalac tak bardzo, ze nie beda przewodzily czy wystarczy poczekac pare dni?
davidm7
Nowicjusz

Miejscowość: Włocławek

18 Cze 2011, 19:08

Nie odważyłabym się myć silnika. Ok, lubię mieć porządek wewnątrz samochodu, ale czy czystość części pod maską również jest wymagany?
Alu-dys
Nowicjusz

Miejscowość: POLSKA
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie
    Kilkaset koni mechanicznych i kierowca, który potrafi połączyć precyzję z odwagą po to, by celowo wprowadzić samochód w kontrolowany poślizg przy jak największej prędkości. Drifting to ekscytująca technika jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006