Problem z zarejestrowaniem auta

Problem z zarejestrowaniem auta

23 Lip 2016, 21:47

Witam!! Parę dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem nowej (13-letniej) Skody. I wszystko było fajnie dopóki podczas rejestracji pani w Wydziale Komunikacji uświadomiła mi, że rejestracja jest niemożliwa bo brakuje mi drugiej części dowodu rejestracyjnego. Po prostu przeżyłem szok. Auto sprowadzone z Belgii. Niby Wydział Komunikacji wysłał do Belgijskiego Wydziału jakieś pytanie żeby potwierdzili że wszystko jest ok. Teraz czekamy, ciekawe tylko jak długo :x reszta dokumentów jest ok. A pan handlarz się dziwi, że nie chcą auta zarejestrować. Miał może ktoś taki przypadek? Jak długo czekać za takim potwierdzeniem z urzędu z Belgii? Bardzo byłbym wdzięczny za jakąkolwiek odp. potrzebuję auta a nie mogę go użytkować :x Nie wiem co robić w tej sytuacji. :(
MARCING
Nowicjusz

Auto: Skoda Octavia

Re: Problem z zarejestrowaniem auta

24 Lip 2016, 08:51

Kolego spytaj sie sprzedającego czy nie ma kwitka z policji tzw potwierdzenia zgubionego brifu może nie dał .Komunikacja zada zapytanie do belgijskiego urzędu jak będzie wszystko w porządku to nie będzie problemu.
Handluje autami z Belgii i miałem takie przypadki ale zawsze miałem kwit z policji
Dzidek0808
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 10 1993
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mercedesem e200
Silnik: 1.8 161km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

24 Lip 2016, 09:44

Dziękuję kolego za zainteresowanie tematem. Byłem w komisie to wydał mi zaświadczenie tylko ze pojazd został sprowadzony z jedną częścią a że druga zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach i podpisał to jakimiś paragrafami.
Tak urząd komunikacji wystosował takie pismo do Belgi. Nie orientujesz się jak długo czeka się za taką odpowiedzią?
Czy w takim przypadku mogę oddać auto do komisu i żądać zwrotu pieniędzy?
MARCING
Nowicjusz

24 Lip 2016, 21:21

Auto niby można oddać ale nie sadze żeby komis chciał go przyjąć nie wiem czy nie skończy to sie na drodze sadowej miejmy nadzieje ze sprawa sie wyjaśni i wszystko będzie ok .Auto z Belgii zawsze posiada certyfikat auta tzw comformite czy to dostałeś?papier z danymi auta
Dzidek0808
Nowicjusz

24 Lip 2016, 21:50

Chodzi o car pass? To nie nie dostalem nie jest to wymagane przy rejestracji i wiadomo ze zaden handlarz nie da takiego dokumentu za dużo cennych informacji dla kupującego chociażby takich jak przebieg. Sprawdziłem dokładnie auto po nr VIN niby wszystko się zgadza także powinni z Belgii wydać zaświadczenie że wszystko ok i sprawa skończy się pomyślnie. Tylko pytanie jak długo będę czekać :sly:
MARCING
Nowicjusz

24 Lip 2016, 22:04

Nie car pass certyfikat z danymi auta wszystkie dane każde auto z Belgii ma taki kwit z numerem Vin tego auta
Dzidek0808
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

• Re: Problem z zarejestrowaniem auta

24 Lip 2016, 22:07

Auto komunikacja powinna warunkowo zarejestrować a sprawdzenie nie trwa długo zazwyczaj jak sie idzie po odbiór dowodu stałego to już wszystko wiadomo
    Dzidek0808
    Nowicjusz

25 Lip 2016, 00:24

No dokładnie tak powinno być ale w moim WK niestety tak nie jest i jestem zmuszony czekać, oby nie za długo. I tak jak pisałem wyżej brakuje mi drugiej części dowodu rejestracyjnego
    MARCING
    Nowicjusz

31 Lip 2016, 17:56

Po 2 tygodniach stresu i walki w urzędzie komunikacji udało się zarejestrować auto. :D Potrzebne było z Belgii potwierdzenie zgodności danych i ich zgoda na rejestrację pojazdu poza granicą Belgii. Dokument przyszedł po tygodniu oczekiwania do mojego Wydziału Komunikacji. Jednak Paniom urzędniczkom i tak było mało. :x Przypomniało im się, że chcą jeszcze potwierdzenie z belgijskiej policji o zagubieniu części dowodu rejestracyjnego plus oczywiście jego tłumaczenie. I co znów czekanie. Na szczęście komis z którego było auto (auto komis Kutno - Dudki) podeszli do sprawy poważnie i szybko załatwili wymagany dokument. Sprawa zamknięta pozytywnie :ok:
    MARCING
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili