Problem z zasilaniem radia

Problem z zasilaniem radia

20 Paź 2010, 14:14

Witam,

Mój problem polega na tym, że kiedy włączam radio kasetowe (dość stare, marki Gelhard) to na przewodzie od zasilania przepala się bezpiecznik 3A.
Sprawdziłem elementy na wejściu radia i jeden z rezystorów posiada rezystancję 2.8 oma co przy 12V daje ok. 4.3A ale nie jestem pewien czy na tym właśnie polega problem całego obwodu, ponieważ jak do tej pory wszystko działało sprawnie na bezpieczniku 3A.
Prawdopodobnie przewód od masy wisiał w powietrzu ale wydaje mi się, że wtedy obwód jest otwarty i nic nie powinno się stać ale nie wiem także do czego podłączyć ową masę, czy do obudowy radia czy gdzieś do karoserii.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc :)
(mój samochód to nieco starawy Nissan Sunny 1.6 rocznik 92)
Dwoogy
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co może zamarznąć w naszym samochodzie? Co może zamarznąć w naszym samochodzie?
    Co w samochodzie jest szczególnie wrażliwe na niską temperaturę? Jak sobie poradzić z typowo zimowymi problemami? Poniżej prezentuję kilka odpowiedzi które mogą okazać się przydatne wielu kierowcom. Głównym ...
    35 lat legendy - Toyota Celica 35 lat legendy - Toyota Celica
    Toyota Celica zadebiutowała w latach 70. i od razu stała się benchmarkiem dla sportowych samochodów. Przez 35 lat na rynku pojawiło się 7 generacji modelu, które biły rekordy sprzedaży. Sportowa Toyota stała ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili