Problem z zegarami

19 Mar 2016, 22:10

Hej, kupiłem do mojego paździocha 2003 rocznik actual - zegary 2003-2006 emotion oryginalne nieużywane nowiutkie. Po podłączeniu na wyświetlaczu nic się nie wyświetla(tylko się świeci), a wskazówka od obrotomierza nie rusza się (tzw podniesie sie i opada odrazu), wskazówka od temperatury nie drga. W czym jest problem?
na starym zegarze bez obrotomierza, dzialal ekran, paliwo i prędkościomierz bez temperatury. na nowym nie działa ekran, temperatura i obrotomierz. :/ wskazówka temperatury wogóle nie drga w obydwóch licznikach. obrotomierz przy włączeniu stacyjki się rusza, potem opada. a ekran tylko się włącza bez danych. Więc skoro na dwoch zegarach nie działa temperatura, to musi być coś z elektroniką, ale co? co jest odpowiedzialne za to, że wskazówka się podnosi?
wstobienia
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: fiat panda 2003
Silnik: 1.1 54km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Mar 2016, 09:32

wstobienia napisał(a):Więc skoro na dwoch zegarach nie działa temperatura, to musi być coś z elektroniką, ale co? co jest odpowiedzialne za to, że wskazówka się podnosi?
Sprawdź czujnik temperatury płynu chłodzącego. Czy samochód nagrzewa się normalnie i termostat otwiera się wtedy kiedy już silnik jest rozgrzany?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

20 Mar 2016, 11:44

A czy po wymianie zegarów na emotion zrobiłeś osiowanie proxy? Jak się nie mylę wymienić się też powinno przełącznik zespolony na tego z TRIP-em.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Mar 2016, 12:08

wszystko sie normalnie nagrzewa więc nie wina czujnika, termostatu - wskazówka od tenperatury nie podnosi sięnawet do poziomu zero. nie wiem czy proxi coś da skoro nawet obrotomierz nie działa a wszystkim co zmieniali zegary działał :(
wstobienia
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: fiat panda 2003
Silnik: 1.1 54km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Mar 2016, 12:37

wstobienia napisał(a):nie wiem czy proxi coś da skoro nawet obrotomierz nie działa a wszystkim co zmieniali zegary działał

Też nie wiem, czy w twoim przypadku coś to da, ale wiem, że po wymianie zegarów na emotion nalezy zrobić osiowanie proxy i trzeba zrobić Tripa jak nie masz, żeby wyświetlacz się przełączał.
Co do obrotomierza - jeżeli wcześniej nie miałeś, to osiowanie proxy może ropzwiażać temat. W sumie po to się to robi, żeby dodać do Body coś, czego wcześniej nie było. Ci, którzy powymieniali swoje zegary na emotion, może mieli wcześniej obrotmierz i dlatego osiowanie proxy nie było im potrzebne? No chyba, że ty miałeś obrotomierz, to sprawa jest inna.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...