Problem ze sprzęgłem

problem ze sprzęgłem

22 Kwi 2013, 17:47

Witam,
Jestem początkującym kierowcom jednak już pojawił się problem z autem.
Otóż posiadam Opla Corsę C 1,3 diesel, rok 2006. I mam mały problem. Otóż, zaczyna mi się ślizgać sprzęgło, i nie znam do końca przyczyny bo to staje się dziwne. Tak, na zimnym silniku nic a nic się nie dzieje, auto jeździ jak z salonu, ale gdy po dłużej jeździe silnik robi się gorący to zauważyłam, że zaczyna się lekko ślizgać sprzęgło i zaczyna się palić żółta kontrolka (autko z kluczykiem). Co najciekawsze nie zawsze się tak dzieje, nie zawsze występuje to ślizganie. Nie wiem co mam myśleć . Obawiam się wymiany sprzęgła, ale z tego co czytałam to nie spełnia wszystkich kryterii by tak stwierdzić. Jeśli ktoś miał taki problem, bardzo proszę o pomoc.
emmaqwe
Nowicjusz

Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: corsa c
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: problem ze sprzęgłem

22 Kwi 2013, 18:45

emmaqwe napisał(a):Witam,
Jestem początkującym kierowcom jednak już pojawił się problem z autem.
Otóż posiadam Opla Corsę C 1,3 diesel, rok 2006. I mam mały problem. Otóż, zaczyna mi się ślizgać sprzęgło, i nie znam do końca przyczyny bo to staje się dziwne. Tak, na zimnym silniku nic a nic się nie dzieje, auto jeździ jak z salonu, ale gdy po dłużej jeździe silnik robi się gorący to zauważyłam, że zaczyna się lekko ślizgać sprzęgło i zaczyna się palić żółta kontrolka (autko z kluczykiem). Co najciekawsze nie zawsze się tak dzieje, nie zawsze występuje to ślizganie. Nie wiem co mam myśleć . Obawiam się wymiany sprzęgła, ale z tego co czytałam to nie spełnia wszystkich kryterii by tak stwierdzić. Jeśli ktoś miał taki problem, bardzo proszę o pomoc.

Kolego tak, to możliwe ale załóż proszę swój temat to będziemy mogli dyskutować... Możesz wymienić okleiny na tarczy. Po co wymieniać cały zestaw sprzęgła? Koszt wyjęcia tarczy + oklejenie i wsadzenie to średnio granice 700 zł...
Ostatnio edytowany przez Vermin 22 Kwi 2013, 18:52, edytowano w sumie 4 razy
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1993

22 Kwi 2013, 18:48

Tak tam jest podobno sprzęgło hydrauliczne. Tak hamuje dobrze. Nic innego się nie dzieje jak występowanie "ślizagania się" i też nie zawsze
emmaqwe
Nowicjusz

22 Kwi 2013, 19:07

Jestem tu pierwszy raz i nie umiem założyć swojego tematu :)
emmaqwe
Nowicjusz

23 Kwi 2013, 13:24

emmaqwe - najpierw zapoznajesz się z tematyką poszczególnych działów na forum, potem wybierasz odpowiedni dział, klikasz "nowy temat" i piszesz. Nic trudnego, jak na wszystkich forach.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu
    Rok 2011 był dla polskich bieżnikowni bardzo dobry. Wszystkie zakłady bieżnikujące opony odczuły zwiększony popyt na opony bieżnikowane zwłaszcza w drugiej połowie roku. Tendencja wzrostowa widoczna też była w pierwszych ...
    Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV
    W odpowiedzi na wzrost rynku kompaktowych SUV-ów SsangYong wypuścił w 2015 r. Tivoli, pierwszy swój mały SUV, który natychmiast stał się jej najbardziej popularnym nowym modelem. W ostatnim roku wyprodukowano ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006