Problem - zmiana ciężarowego na osobowy

Problem - zmiana ciężarowego na osobowy

19 Lis 2007, 18:11

Witam!!

Ja mam takie pytanie, kupiłem Skodę Octavię kombi z kratką jednak że w dowodzie osobistym
jest napisane ze auto jest "ciężarowe uniwersalne" i 5 osobowe...Czy to oznacza ze po prostu kratkę
wożę jak ją tylko potrzebuje?? Czy muszę ja mieć cały czas? Dodam ze auto ma 5 pasów bezpieczeństwa
i ma po środku podłokietnik ale składany (chowany w siedzenie)

PS.
Nie wiedziałem gdzie wrzucić temat więc dałem do problemów, jeżeli tutaj nie pasuje to proszę przenieść i z góry przepraszam
Karoool88
Nowicjusz

Re: Problem - zmiana ciężarowego na osobowy

20 Lis 2007, 11:16

Witam:)

Z tym raczej nie powinno być problemów:)

Mój kolega też miał kretę jak kupił nowy samochód i ją zdioł:)

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

20 Lis 2007, 11:56

Ale jak się nie mylę,zdięcie kratki musi byc wykonane w warsztacie,kosztuje to 150 zł i z zaświadczeniem z warsztatu trza jechać na przegląd.A taki przegląd kosztuje chyba 200 zł.Aczkolwiek wg mnie to zbyt wygórowana cena za odkręcenie 4 śrub i sprawdzenie tych miejsc jest taki koszt.Ale nasz kochany rząd zrobi wszystko,żeby z nas zedrzeć kasę.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Lis 2007, 17:16

No więc...pojechałem dzisiaj do drogówki i powiedzieli mi ze nie ma takiej kategorii jak ciężarowy uniwersalny - jak jest kratka to jest ciężarowy i koniec, sprawdzili w dowodzie i powiedział że jak auto ma 5 pasów i jest zarejestrowany na 5 osób to ściągnięcie kratki to ok 50-70 zł i wtedy nie trzeba mieć już przeglądu tylko jakieś potwierdzenie że kratka została ściągnięta w stacji kontroli pojazdów.
Karoool88
Nowicjusz

20 Lis 2007, 18:26

Nie do końca jest tak jak gadał ten gliniarz - jak warsztat kratke zdemontuje,to daje papierek na to i trzeba jechać na stację diagnostyczną.Chyba,że przy stacji diagnostycznej jest warsztat,to kratke zdemontują i od razu można na miejscu zrobić badanie diagnostyczne.Natomiast żadna stacja kontroli nie może zdemontować tej kratki.Musi to zrobic zatrudniony w warsztacie samochodowym mechanik.Stacja kontroli jak sama nazwa wskazuje,jest tylko do kontroli pojazdów.Zabrania się w takim obiekcie naprawiać samochody,z wyjątkiem drobnych regulacji,do których potrzebne jest urządzenie,które znajduje się na tej stacji,np. ustawienie świateł bądz regulacja hamulca ręcznego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Lip 2012, 18:35

Witam.
Kupiłem samochód marki Ford Mondeo (krajowy), który jest zarejestrowany jako samochód ciężarowy. Samochód posiada liczbę miejsc wbitą w dowód (5) i tylko posiada zamontowaną kratkę, tylna kanapa jest kompletna wraz z pasami bezpieczeństwa. Chcę ten pojazd zarejestrować jako samochód osobowy, co mam zrobić, jakie kroki poczynić w tym kierunku. Nadmienię, że kratka jest przykręcona tylko 4 śrubami plastikowymi. Beż żadnych problemów mogę ją zdemontować sam. Proszę o porady w świetle polskich przepisów prawa.
BartekGrz
Obserwowany

Prawo jazdy od: 15 10 2000
Auto: Ford Mondeo mk2 2.5 V6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti