Problemy z odpaleniem forda s-maxa 2.0 tdci r.2009help!!!!!!

problemy z odpaleniem forda s-maxa 2.0 tdci r.2009help!!!!!!

01 Sty 2011, 22:00

Mam kłopoty z odpalaniem samochodu.Nie ma znaczenia czy jest ciepły czy zimny.Przekręcam kluczyk,wszystkie lampki palą się prawidłowo ,silnik pracuje ale samochód nie odpala.Kiedy dodam dużo gazu (pulsująco na pedał)to odpala.Wymieniono czujnik kontrolujący ciśnienie mieszanki paliwa.Obudowę filtra (?) bo podobno była pęknięta i dostawało się powietrze do przewodu.Samochód wogóle koszmarny.Po 5000 tyś. wymieniałam maglownicę,po 20 000 koło zamachowe silnika,teraz to.Aha i jeszcze coś. Resetuje mi poziom paliwa.Nagle w trakcie jazdy pokazuje ,że mam paliwa na 0 km i strzałka paliwa idzie w dół.W trakcie jazdy nie sprawia kłopotów.Turbina pracuje prawidłowo.Przebieg ok40000.Jeśli ktoś z Państwa ma lub miał podobne kłopoty to proszę o pomoc bo autoryzowany salon forda najwyrażniej sobie nie radzi.Pozdrawiam
madlen21
Nowicjusz

Miejscowość: piaseczno

Re: problemy z odpaleniem forda s-maxa 2.0 tdci r.2009help!!

03 Sty 2011, 12:28

Nie jesteś jedyną osoba która boryka się z problemami z tym silnikiem,tdci.Jeżeli serwis rozkłada ręce to powinnieneś ewentualnie zmienić serwis na inny,auto jest na gwarancji?We własnym zakresie możesz jedno sprawdzić,podłącz kable startowe od innego auta,jeżeli silnik odpali bez problemu to wina tkwi w akumulatorze lub rozruszniku,spotkałem sie już z takim objawem,uszkodzenie rozrusznika.
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sprawdź swoje punkty karne online Sprawdź swoje punkty karne online
    Ministerstwo Cyfryzacji w ramach systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców udostępniło nową, wygodniejszą metodę sprawdzenia punktów karnych jakie mamy na swoim koncie za wykroczenia w ruchu drogowym. ...
    Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcie nowego modelu ix35, jeszcze przed światową premierą na targach motoryzacyjnych w Genewie. Po trzech latach od premiery, pierwszy model ix35, zastąpi nowa, bardziej wydajna i zaawansowana ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2010
      Adam Gładysz, Scirocco R Cup 2012, Norisring.
      Hyundai i40 kombi
      DMC DeLorean