Prośba o ocene GOLF IV 1.6 16V

23 Gru 2016, 08:16

Witam ! Jestem bardzo mocno zainteresowany zakupem oto tego samochodu : [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Byłem oglądać ten samochód ale tylko tak wstępnie. Moja uwage przykuły lekko odstające tylnie drzwi z lewej strony. Zaglądałem też w papiery, okazało sie że ma wszystkie fakturki na wszystkie wymiany dosłownie wszystkiego . Nawet glupiej żarówki. Wydaje mi się że jest to akurat na plus.
Byłby ktoś taki miły i spojrzał na tą akcje
Z tego co wiem to silnik ma model AZD . Czytałem na internetach ale za duzo sie też nie dowiedziałem. Zna ktoś ten silnik ? Mógłby coś wiecęj o nim powiedzieć ?
Byłbym ogromnie wdzięczny . Zakup planuje jeszcze przed rokiem 2017
Mapetrie
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 09 11 1995
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Toyota Corolla LE
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Gru 2016, 08:31

Na żywo również cały tył wygląda jakby był pomalowany na nowo? (blotniki, zderzak, klapa, mogę się mylić, jestem trochę ślepy a sprawdzam na tel.)

Naprawdę chcesz wywalić 12k na piętnastoletniego, sprowadzonego golfa ze słabym silnikiem? Nie moje pieniądze i generalnie mam to gdzieś, ale w tej cenie kupisz auto z tego rocznika i z segmentu wyżej, accorda czy jakąś vectre c
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Gru 2016, 08:38

Tak. Wygłąda. Jakoś nie zauważyłem innych odcieni tego samochodu ! Dodam że ten samochód sprzedaje znajomy handlarz. Nie wyjdzie mnie 12 bo cena dla mnie to 10500. Tego silnika akurat poszukiwałem bo na moje potrzeby nie potrzebuje mocniejszego samochodu, jeśli chodzi o spalanie to nie wiem . Może ktoś ma i się wypowie ? Dodam też że to będzie mój taki pierwszy samochód na własność :)
Mapetrie
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 09 11 1995
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Toyota Corolla LE
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Gru 2016, 09:28

Silnik taki sobie - nie jedzie jak typowe 16v (wraz ze wzrostem obrotów rośnie głównie hałas w kabinie i nic więcej), poza tym przy dynamiczniejszej jeździe może brać olej. Spalanie licz średnio 9 l./100km. Jak na pierwszy samochód osiągi ma wystarczające - do nauki nic szybszego nie potrzebujesz.
Przebieg nie wydaje się realny - wskazanie licznika jest typowo handlarskie. Rzuć okiem na kondycję skrzyni biegów (nity są tu słabej jakości). Nie jestem zwolennikiem oceniania odcieni po zdjęciach (szczególnie w przypadku srebrnych aut), ale tu faktycznie cały tył wydaje się być doczepiony.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

23 Gru 2016, 09:31

Mapetrie napisał(a): Czytałem na internetach ale za duzo sie też nie dowiedziałem.

Tia to mocno sprawdzałeś :mrgreen:
A wpisz sobie na gugle "1,6 16V azd branie oleju" albo " 16 16V azd wadliwe pierścienie" albo zapchany zawór egr albo stukająca panew albo...

I już widzę ten bilans finansowy przy odsprzedaży golfa 1,6 no ale bogatemu wszystko wolno :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Gru 2016, 10:03

Tzn to nie bedzie mój pierwszy samochód jakim jeździłem bo przez ostatnie 3 lata jeździłem toyota corrolla 1.8 w benz 130 KM wiec można powiedzieć że jakies tam doświadczenie mam , niewielkie ale jest :D

Ogólnie polecany silnik czy raczej sobie odpuścić i szukać coś innego ??
Mapetrie
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 09 11 1995
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Toyota Corolla LE
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przełomowe innowacje Toyoty, o których nie wiedzieliście
    Pierwszy elektryczny SUV na świecie, pierwsze auto wyścigowe z turbo czy też pierwsze sprzęgło bez toksycznego azbestu to tylko kilka z licznych innowacji Toyoty, które zmieniły i nadal pozytywnie zmieniają świat motoryzacji. ...

23 Gru 2016, 10:17

Odpuść po prostu golfa. Nie ma w nim nic co jest warte większej uwagi a cena jest nieadekwatna do możliwości, jakości, trwałości czy bezawaryjności. Opinia o aucie ma się nijak do rzeczywistości i wywodzi się jeszcze z PRL a większość jego największych zwolenników nigdy nie zbrukała się zakupem innego auta. A staropolskie przysłowie twierdzi że jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Więc kolego rozszerz horyzont bo poza vw skoda audi i seatem jest mnóstwo aut które są równie udane a sporo tańsze albo po prostu młodsze
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

23 Gru 2016, 10:27

szybki napisał(a):A wpisz sobie na gugle "1,6 16V azd branie oleju" albo " 16 16V azd wadliwe pierścienie" albo zapchany zawór egr albo stukająca panew albo...


szybki zgadzam się, że ten konkretny silnik to bubel, ale Twoje podejście jest błędne - jak wpiszesz w gugle to samo, ale z "Toyotą Corollą" w treści to też się naczytasz. Tych aut jest po prostu bardzo dużo, szczególnie takich jak to - sprowadzonych, ulepionych, z kilkukrotnie cofniętym licznikiem - i normalne jest, że trapią je przeróżne usterki. Problem nitów w skrzyni biegów pojawiał się natomiast także w autach kupionych w polskich salonach, pewnych, serwisowanych i to faktycznie można uznać za typową usterkę tego modelu.

Golf IV jak najbardziej może być, ale osobiście szukałbym przynajmniej 1.8.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

23 Gru 2016, 10:49

Auta z Włoch/Francji zazwyczaj są po mniejszej albo większej przygodzie.
Ja osobiście tak jak koledzy wyżej nie dałbym 11k za Golfa 1.6..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Gru 2016, 12:34

hmmm... Daliscie do myslenia ! Jednak jak bylem wczoraj go przegladac to zobaczylem pelna dokumentacje , faktury na wszystko , nawet na glupia wymiane zarowki , jest opisana rowniez lekka kolizja wlasnie w te tylne drzwi po prawej stronie. Jesli chodzi o stan techniczny nadwozia to wydaje mi sie ze jest tak jak jest. Bardziej mi chodzi raczej o stan tego silnika ktory jutro postaram sie sprawdzic ! Od dluzszego czasu poszukuje samochodu i planowalem zakupic go przed nowym rokiem bo ponoc te ubezpieczenia maja pojsc w gore

Mam jeszcze takie pytanie czy dokladnie ten sam silnik byl montowany w seatach Leonach albo innych samochodach. Nie ukrywam ze glownie poszukuje silnika 1.6
Mapetrie
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 09 11 1995
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Toyota Corolla LE
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

23 Gru 2016, 15:26

Książki serwisowe czy faktury można bez problemu podrobić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Gru 2016, 15:28

łysy30 napisał(a):szybki zgadzam się, że ten konkretny silnik to bubel, ale Twoje podejście jest błędne - jak wpiszesz w gugle to samo, ale z "Toyotą Corollą" w treści to też się naczytasz.

łysy30 no ale podejmij męską decyzję albo guglujemy albo nie guglujemy więc jak Ci napiszę że tojotami avensis zrobiłem 500-600tyśkm, to źle bo pewnie ubarwiam, jak powiem Ci że lexem z bratem zrobiłem około 300tyś.km. co wyszło kwotowo w naprawach śmieszne pieniądze jak na auto premium to też źle, coś wspominałeś przy porównaniu LSa2 do reszty świata a widzisz ja miałem LSa430 kupionego ze spółki z udziałem skarbu państwa każda naprawa włącznie w piórami wycieraczek była robiona w ASO no i przy 200tyś.km. najpoważniejszą awarią było??? wymiana dywaników na nowe...przy 210tyś.km. wysiadły przednie amory pneumatyka 3,5k regeneracja oraz kierowca uszkodził czujnik cofania w zderzaku... oczywiście to info dla Ciebie też nie jest wiążące no bo może Pan prezes spółki sam po cichu coś dłubał... i tak mógłbym Ci pisać i pisac ale Ty zawsze masz jakieś wytłumaczenie... sprawdzasz gugle ale i tak powiesz że danego modelu jest dużo albo super mało tak jak w przypadku dzidy i jego porównań... jak spotykam się z kolegami na tzw. moto pierdolingu i każdy z nas jest fanem innej marki to wtedy powiesz że spotkali się fanboje... :ok:
Więc skąd ta wiedza ma płynąć... :?: z użytkowania nie, z internetu nie, od ludzi nie... hmmm to gdzie taaak???

Więc polecasz silnik 1,8 w gulfie gdzie dziwnym trafem na gugle nie ma tylu opisów usterek co przy 1,6 więc ten 1,8 jest mało popularny :?: a może jest inny powód że non stop nie pojawiają się te same usterki???

Ogólnie łysy30 według mnie zostałeś skrzywdzony przez głupkowatych mechaników i nie patrzenie na pewne sprawy od str.ekonomii. I tak jak opisywałeś że naprawa skrzynki kosztowała tyle i tyle to zamiast płakać nad kwotą powinieneś płakać nad różnicą jaka mogłaby wynikać w tej samej usterce przy np: reno/pugu/fiacie itp... A wtedy ciekawe co byłoby przy odsprzedaży Twojej okrutnej hanki ? Gdzie szybciej odzyskałbyś tą nadpłatę drogości Twojego auta przy fiacie czy przy hondzie.

Notabene moja żona ma teraz nowego 500x i już trzesie portkami co bedzie gdy gwarancja się skończy bo dwa razy była w ASO ale w sumie jej przyjaciółka ma reno kadżara i poleciał już silniczek od hebla ręcznego, czek pali się non stop a przy 160km/h nie można rozmawiać w kabinie bo wibracje deski rozdzielczej drenują słuch... no i w ASO co napisali że nie uznają tej usterki bo w PL jedzie sie najszybciej 140km/h a czek wywala bo są kiepskie paliwa .... no ale łysy30 pewnie napiszesz że to są jednostki i pewnie masz racje tylko miało być tanio a jak będzie :D

Ogólnie łysy30 sam zaprzeczasz sobie po raz chcesz guglowania i sam guglujesz (pamietasz is250?) a potem twierdzisz że guglownie jest be. Więc nie jest be jak nauczysz się dobrze gulować a nie jak 959 który wyguglował rozładowana hybrydę która w/g niego była zepsuta ale to że była po czymś tam mechanicznym, że stała ileś czasu, że miała 320tyś.km., że zakup był z aukcji ze zdjęcia to już zapomniał o tym fakcie dodać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

23 Gru 2016, 16:50

Mapetrie napisał(a):Mam jeszcze takie pytanie czy dokladnie ten sam silnik byl montowany w seatach Leonach albo innych samochodach. Nie ukrywam ze glownie poszukuje silnika 1.6

A3, Octavia, Leon i Golf mają te same silniki 1,6
Lepiej szukać 1,8, bo pali podobnie, jest równie udany (lewy motoryzacyjnie kolega ma w Octavii i przejechał 3km bez oleju jak mu wywaliło wszystko przez odmę),, lepiej jedzie i nie było montowanych wadliwych skrzyń biegów w tej wersji.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Gru 2016, 21:13

Generalnie rzecz biorąc w tym Gulfie inny odcień mają: tył i przód, a drzwi po obu stronach są ciemniejsze od reszty
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Gru 2016, 10:59

szybki napisał(a):łysy30 no ale podejmij męską decyzję albo guglujemy albo nie guglujemy


Oczywiście, że guglujemy, ale chyba dostrzegasz subtelną różnicę we wpisywaniu w wyszukiwarce "IS250 common problems" od "Toyota Corolla stukająca panewka". Sami doszliśmy z dzidą do porozumienia w "tamtej" wymianie zdań, że trudno nazwać usterkę, która przytrafiła się w kilku egzemplarzach za "typową" dla danego modelu.

szybki napisał(a):jak Ci napiszę że tojotami avensis zrobiłem 500-600tyśkm, to źle bo pewnie ubarwiam


No nie przesadzaj, gdzie tak napisałem? :? Nie raz polecałem komuś Avensisa i obrywałem za zamieszczanie ogłoszeń z rzekomo zawyżonymi cenami.

szybki napisał(a):sprawdzasz gugle ale i tak powiesz że danego modelu jest dużo albo super mało tak jak w przypadku dzidy i jego porównań


Piszę jak jest :) No chyba, że Ty na każdym rogu ulicy widzisz LS-a to sorry.
Czytaj dokładniej, wiele razy przyznawałem, że usterki Waszych kochanych aut są błahe w porównaniu do tych przytrafiających się niemieckiej konkurencji, denerwowało mnie tylko pisanie, że tam kompletnie nic się nie psuje i nie trzeba martwić się o kiepską dostępność części. Nie lubię przesady w żadną stronę - jak nadmiernie hejtuje się dany koncern i nadmiernie wychwala inny.

szybki napisał(a):Więc polecasz silnik 1,8 w gulfie gdzie dziwnym trafem na gugle nie ma tylu opisów usterek co przy 1,6 więc ten 1,8 jest mało popularny a może jest inny powód że non stop nie pojawiają się te same usterki???


Ależ pojawiają się :) Znam przypadki padnięcia uszczelki pod głowicą w 1.8, przegrzania tejże głowicy, obrócenia panewek, nadmiernej konsumpcji oleju itd. No ale to właśnie "przypadki", bo generalnie silnik jest udany.
Wejdź sobie na forum Hondy Civic i poczytaj o usterkach silnika 1.4 16v znanego z Civica VI - gwarantuję Ci, że złapiesz się za głowę. Kiepski silnik? No właśnie nie, według mnie jest znakomity - znam przypadek taksówkarza, który tym benzyniakiem zrobił prawie 800 tys. km bez remontu i jeszcze sprzedał potem auto. Te usterki to po prostu najczęściej kwestia niewłaściwej eksploatacji, oszczędzania na aucie. A jak serwisują swoje Gulfy Janusze?

szybki napisał(a):Ogólnie łysy30 według mnie zostałeś skrzywdzony przez głupkowatych mechaników i nie patrzenie na pewne sprawy od str.ekonomii


Może masz rację, w każdym razie zmieniam swoje podejście do motoryzacji - przy wyborze kolejnego auta na pierwszym miejscu będzie teraz przyjemność z jazdy, a nie mityczna bezawaryjność :wink:
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna