Prośba o ocenę

17 Sie 2013, 23:42

Witam, proszę o ocenę ofert.
Szukam taniego auta do miasta które trochę pojeździ i nie będzie skarbonką:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do Gumtree wygasł]
[link do Gumtree wygasł] lub coś w ten deseń (propozycje,oferty?)

I tutaj jeszcze jedno:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Uszkodzony i nie wiem czy opłaca sie go robić. Jeśli tak to juz inwestycja na dłużej, ale może warto ?
Ile chcę wydać nie wiem, pewnie kilka tysięcy, ale nie znam dokładnej kwoty. Zobaczymy co uda się znaleźć fajnego.
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

18 Sie 2013, 09:16

Jeśli chcesz tanie auto do miasta to Megane i Cordoba beda wsam raz.
Z innych ofert to może Punto II?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2013, 09:25

No tak punciak też w miarę ok i tani w naprawie.
A możesz się wypowiedzieć coś o tych konkretnych ofertach które podałem?

Co sądzisz o tym coupe ? warto w niego inwestować, czy za taką cenę lepiej odpuścić ?
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

18 Sie 2013, 09:36

Cordoba ok ale te pierwsze modele bym sobie odpuścił gdyż strasznie szybko gniją.
Megane też ok ale nie z takim lakierem,może i wygląda ładnie ale w razie wypadku i potem malowania bedzie problem z dopasowaniem lakieru i trzeba bedzie prawdopodobnie malowac całe auto.
BMW E36 jakoś do mnie nie trafia,oczywiście bez urazy do właścicieli ale ja nie przepadam za tymi samochodami choć ta z linku wygląda na zadbaną chociaz z zewnatrz.
Co do Coupe to nie znam wogóle auta wiec sie nie wypowiem
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2013, 09:52

Jako fan bmw oczywiście polecę BMW, wrażenia z jazdy bezcenne oczywiście przy mocnym silniku:)
To coupe fajne, miałem okazję jechać takim trochę mocniejsyzm z silnikiem 2.7.
Byłem do Hyundaia uprzedzony ale coupe w tej polifotwej wersji zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Samochód ma fajny pseudo sportowy styl i naprawdę może się podobać a jakość wykonania nie przypomina już dawnego badziewia hyundaya.
Lepiej szukać już zrobionego niż bitego do zrobienia bo czasem koszty mogą Cie przerosnąć a zawsze w trakcie wychodzą jakieś nieprzewidziane wydatki.
Punciak czy cordoba to pewnie dobre samochody ale zbyt zdroworozsądkowe i pewnie szybko się znudzą, lepiej pomyśleć o czymś co może dać jakąś radość z jazdy...
A może coś takiego, czego na 99% nie brałeś wogóle pod uwagę:
[link do Otomoto wygasł]
Wygląda ponadprzeciętnie a dzięki LPG tanio jeździ ;)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

18 Sie 2013, 12:17

no faktycznie nie brałem w ogóle tego pod uwagę:)
Orientujesz się czy części nie będą drogie w razie uszkodzenia?
Co do coupe to mi się wizualnie podobają, no ale koszt nie bitego jest dosyć spory (ponad 10 000) więc się zastanawiam nad tym.
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

18 Sie 2013, 13:31

A może coś z tych?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przyzwoite osiągi a przy tym nieduże spalanie wiec nawet nie trzeba montować lpg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2013, 22:05

Barol, Twoje oferty raczej nie spodobały się mojej dziewczynie mówiąc delikatnie :D

Co myślicie o tym:
[link do Gumtree wygasł]
Mi w sumie się podoba (po zdjęciach) tylko nie wiem czy części do tego modelu nie będą drogie ?
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

18 Sie 2013, 22:22

Carisme ludzie chwalą ale karoseria jest podatna na korozję a silnik do ekonomicznych nie należy. Zainteresuj się MG tego typu jak podałem w linku kilka postów wyżej.
Samochód bardzo mało awaryjny, części ogólnodostępne i tanie.
Samochody świeże rocznikowo i dobrze wyposażone. To usportowiona wersja marki rover.
Miałem kilka angielskich samochodów i z czystym sumieniem polecam.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

18 Sie 2013, 23:09

ty myślisz co piszesz? carisma nie jest ekonomiczna? kolega ma 1.8 gdi 125km i pali mu po mieście 8L benzyny, w trasie potrafi zejść do 6-6,5L. Autorze tematu, poczytaj sobie opinie o spalaniu carismy z silnikiem 1.8 gdi i nie czytaj bzdur kirina
Polecam honde, np taką [link do oferty na Allegro wygasł]
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

19 Sie 2013, 05:29

Dokładnie,GDI mimo że nie znosi gazu to należy do oszczędnych jednostek i spalanie 8l jest jak najbardziej realne.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Sie 2013, 08:09

Honda ładna, na plus carismy przemawia że jest 5-cio drzwiowa, dwa lata młodsza, zagazowana i tańsza(ta z mojego linka).
Jest tu jakiś mechanik niedaleko Sochaczewa :D ?
ratagnar
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Warszawa

19 Sie 2013, 09:23

Atlasik20 napisał(a):ty myślisz co piszesz? carisma nie jest ekonomiczna? kolega ma 1.8 gdi 125km i pali mu po mieście 8L benzyny, w trasie potrafi zejść do 6-6,5L. Autorze tematu, poczytaj sobie opinie o spalaniu carismy z silnikiem 1.8 gdi i nie czytaj bzdur kirina

Nie sugeruj sie wypowiedziami Atlasik bo od dłuższego czasu wypisuje pierdy na tym forum na zasadzie kolega kolegi kolegi słyszał od kolegi, który miał taki samochód itp...
Miałem styczność zarówno z 1.8 125KM jak i 1.8 140KM. Samochód jest względnie ekonomiczny jedynie przy mega emeryckiej jeździe, wystarczy tylko trochę mocniej wkręcać go na obroty ( nie mam tu na mysli katowania, jedynie bardziej dynamiczną jazdę) a osiągnięcie spalania w mieście na poziomie 9-11l jest całkiem realne. Poczytaj prawdziwe wypowiedzi na forach albo pogadaj ze szczerym właścicielem takiego samochdu :) A opinie odnośnie spalania zamieszczane na autocentrum można wsadzić między bajki, niezależnie od samochodu wszytskie opinie są zaniżone o jakięs 20%
Kupując carisme przygotuj się, że będzie gnił ze wszystkich stron zaryzykuje nawet stwierdzenie, że bardziej niż opel. Widziałem nawet pognite kielichy z bezwypadkowym egzemplarzu w miare świezym rocznikowo. Carisma z założenia miała być duża i tania, taki budżetowy sedan więc wygórowanej jakości też oczekiwać nie można.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

19 Sie 2013, 11:10

Pierdy kirinie zostaw dla siebie, na jakiej podstawie doradzasz komuś auta, bo tobie chyba też się o uszy obija co nie co, bo skąd niby tą wiedzę swoją czerpiesz, że jest taka wszechogarniająca? A ze spalaniem to każdy głupi osioł wie, że jak się mocniej depnie to więcej spali :shock: zabłysnąć chciałeś, to powiedz jeszcze czy bmw nie bierze rdza? Nie słuchajcie ludzi i nie czytajcie opinii, ani statystyk, ale spytajcie kirina, on wam prawdę powie :lol:

Autorze, honde jak najbardziej polecam, jeśli ta srebrna byłaby w bdb stanie to bym się nie zastanawiał.
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 158
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

19 Sie 2013, 11:34

Ja bym się w tą Honde nie pakował (słaby silnik) Lepiej poszukać 1.4 90km. Male spalanie i dobre osiagi.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra