Proszę o poradę.

Proszę o poradę.

25 Lut 2010, 12:28

Witam uprzejmie. Kwiecień zbliża się nieubłaganie, a ja mam dylemat. Pragnę kupić samochód maksymalnie do 20 tysięcy złotych. Wymagania - benzyna, rocznik 2000+, sedan/limuzyna, mało awaryjny, a także żeby doszczętnie nie zrujnował mojej kieszeni. Auto nie będzie użytkowane bardzo często, głównie dalsze wyprawy, rzadko dojazdy do pracy czy też wyprawy po mieście. Przeglądałem otomoto i wyselekcjonowałem pewne marki.

Audi A4, BWM serii 5, Honda Accord, Mitsubishi Galant, VW Passat B5, Ford Mondeo III.

Lubię BMW, jeżdżę czasem służbową 535d, natomiast prywatnie Astrą II. Chciałbym się przesiąść do czegoś większego.
827kc
Nowicjusz

Miejscowość: stamtąd

Re: Proszę o poradę.

25 Lut 2010, 13:43

Ja bym sie zastanowił nad Passatem fl i bmw 5 :wink:
janow4
Początkujący

Miejscowość: mława

25 Lut 2010, 14:02

Z tych co podałeś wybrałbym Forda Mondeo gdyż dostaniesz najmłodszego za mądre pieniądze, ale tylko i wyłącznie diesla. Passat też wchodzi w grę ale musisz uważać bo kradną.
pawelec
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

25 Lut 2010, 14:07

A może zastanów się nad Skodą Octavią:)
Ja osobiście polecam. Mało pali, bezawaryjna.
Skoda Octavia 1,9 TDI 90KM
kwasu
Nowicjusz

Miejscowość: ostrołęka

25 Lut 2010, 15:11

Wszelkie inne propozycje są mile widziane. Szczerze powiedziawszy najbardziej zastanawiałem się nad Accordem. Wizualnie przemawia do mnie Galant. Nie jeździłem tylko właśnie nim, z innymi miałem styczność, także z modelami młodszymi. Poza konkurencją jest BMW, które chyba najbardziej mnie zachwyciło. Jednak chciałbym znaleźć w miarę rozsądne rozwiązanie. Biorąc pod uwagę to, że jestem jedynie użytkownikiem, a nie fachowcem w dziedzinie motoryzacji, pragnę uzyskać jak najwięcej rzetelnych informacji :)
827kc
Nowicjusz

25 Lut 2010, 15:41

BMW serii 5 w dobrym stanie z rocznika 2000+ za mniej niż 20tys... To raczej mało realne, ale seria 3 E46 np. [link wygasł] już bardziej, wydaje mi się że wraz z Hondzią Accord [link wygasł] to dobre propozycje... Zarówno BMW jak i Honda mają bardzo dobre (tj. wytrzymałe, mało awaryjne) silniki benzynowe i diesle (szczególnie BMW jest tutaj poza zasięgiem konkurencji), BMW w dodatku ma tylny napęd i wyśmienite właściwości jezdne (jak na swój wiek, jest lepsze pod tym względem od sporej ilości nowych aut), Honda natomiast ogólnie jest mało awaryjna (w BMW E46 jednak czasem może sprawić problemy np. elektronika z tego co słyszałem)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    NIGHT POWER 2015 – Edycja limitowana – JET CAR SHOW! / relacja NIGHT POWER 2015 – Edycja limitowana – JET CAR SHOW! / relacja
    Wyścigi, wyścigi i już po wyścigach Sobota na lotnisku w Dajtkach pod Olsztynem była naprawdę niesamowita. Mogliśmy zobaczyć przejazdy odrzutowego samochodu Dragstera JET CAR o nazwie "Predator". Dragster ten osiąga moc około ...

• Re: Proszę o poradę.

26 Lut 2010, 00:26

jak dla mnie to Audi A4 jest to dobre solidne niemieckie auto :cool:

[link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    koko_123
    Nowicjusz

Miejscowość: Dębica

26 Lut 2010, 14:03

To BMW 3 bardzo sympatyczne, momentalnie znalazło miejsce w kręgu moich zainteresowań. Na razie pojawiły się rozbieżne opinie, nie pozwólcie abym miał dylemat ;p

[ Dodano: Pon Mar 01, 2010 16:11 ]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]

co sądzicie? coś mnie martwią te małe przebiegi? może ktoś rzucić okiem eksperta co może być nie tak z tymi autami?
    827kc
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód