Przechowywanie opon.

Przechowywanie opon.

25 Maj 2013, 19:40

Witam.
Wymianę kół mam już dawno za sobą , ale natrafiłam na artykuł o przechowywaniu kół, gdzie było napisane że felgę powinno się też umyć od tej wewnętrznej strony.
Mam felgi aluminiowe
Ja swoje po zmianie umyłam. Ale tego we wnętrzu nie myłam , o coś takiego http://static3.blip.pl/user_generated/u ... 509317.jpg .

Koła mam już pomyte i ładnie poskładane w oczekiwaniu na zimę. Czy muszę myć je tam wewnątrz, czy nie ma takiej potrzeby ?
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: WRO
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

Re: Przechowywanie opon.

25 Maj 2013, 23:04

Witam,

Tu znalazłem inny tekst: [link wygasł], Co do mycia to nie jest to konieczne, a na pewno nie wolno wsadzać mokrych opon do worków. Opona to opona nie trzeba jej odkażać :D

Pozdrawiam! :)
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

Re: Przechowywanie opon.

26 Maj 2013, 13:06

Jeśli masz ściągnięte, to możesz je kiedyś zabrać na myjnię i karcherem umyć .. Nie zaszkodzi im..
Opony mozna natrzeć jakimś preparatem (boki tylko) aby zabezpieczyć przed "korozją"..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Arrinera Hussarya - fakty i mity Arrinera Hussarya - fakty i mity
    Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. ...
    Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych Znaczenie systemów bezpieczeństwa w samochodach flotowych
    W najbliższych latach na liście wyposażenia obowiązkowego każdego z modeli samochodów produkowanych nie tylko na rynek europejski, ale również amerykański pojawią się pakiety bezpieczeństwa czynnego. Skąd taka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Prosto z błota
      VERVA Street Racing 2010
      Ford Mustang
      Moto Piknik Tychy 2009