Przechowywanie opon.

Przechowywanie opon.

25 Maj 2013, 18:40

Witam.
Wymianę kół mam już dawno za sobą , ale natrafiłam na artykuł o przechowywaniu kół, gdzie było napisane że felgę powinno się też umyć od tej wewnętrznej strony.
Mam felgi aluminiowe
Ja swoje po zmianie umyłam. Ale tego we wnętrzu nie myłam , o coś takiego http://static3.blip.pl/user_generated/u ... 509317.jpg .

Koła mam już pomyte i ładnie poskładane w oczekiwaniu na zimę. Czy muszę myć je tam wewnątrz, czy nie ma takiej potrzeby ?
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: WRO
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

Re: Przechowywanie opon.

25 Maj 2013, 22:04

Witam,

Tu znalazłem inny tekst: [link wygasł], Co do mycia to nie jest to konieczne, a na pewno nie wolno wsadzać mokrych opon do worków. Opona to opona nie trzeba jej odkażać :D

Pozdrawiam! :)
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

Re: Przechowywanie opon.

26 Maj 2013, 12:06

Jeśli masz ściągnięte, to możesz je kiedyś zabrać na myjnię i karcherem umyć .. Nie zaszkodzi im..
Opony mozna natrzeć jakimś preparatem (boki tylko) aby zabezpieczyć przed "korozją"..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort
    Kierowcy często poszukują rozwiązań, które zwiększą komfort użytkowania samochodu. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz możliwości, pozwalających na modyfikację samochodu. Jedną z możliwości, po którą sięgają ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006