"przelanie" baku BMW?

"przelanie" baku BMW?

03 Lis 2010, 20:15

Mam nietypowy problem-pytanie. Dotyczy tankowania. Nie widzę żadnego odpowiedniego działu, więc piszę w BMW, bo pytanie dotyczy konkretnie BMW (choć równie dobrze pewnie może dotyczyć innej marki).

Nie jeżdżę na rezerwie. Jak widzę, że została ok. 1/4 baku to dolewam. Zazwyczaj dolewałem "za stówkę". Ale że sporo jeżdżę (nie wiem czy to sporo, ale w ciągu niecałych 2 tygodni przejechałem 700 km - może jak na osobę, która zdała prawko miesiąc temu to sporo?) to postanowiłem, że tym razem doleję "za dwie stówki" i nie będę musiał tak szybko wracać na stację. Zawsze jak dolewałem z tych ok. 1/4 "za stówkę" to wskazówka była pomiędzy 1/2, a 3/4. Dziś, gdy dolałem za 200 zł myślałem, że będzie pomiędzy 3/4, a 1/1. Ale jak przekręciłem kluczyk to wskaźnik stanął jakby go ktoś pstryknął palcem i wskazówka prawie wyleciała poza 1/1. Uważnie przy tankowaniu obserwowałem czy nie przelewam albo coś (i tak nie było oczywiście), ale w środku się "przeraziłem", żeby nie było, że się będzie ulewać, coś wybuchnie albo będzie palił jak potwór z przeciążenia.

Czy dobrze, czy źle, czy dopóki się nie ulewa to nie szkodzi, czy nie lać tak "czubato" - rady, opinie, itd. proszę.
zapytajer
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

Re: "przelanie" baku BMW?

03 Lis 2010, 20:43

to nic nie robi czy nalejesz aż się pistolet wyłączy czy pod sam korek ja z ojcem kiedyś w seacie cordoba firmowym jeździłem w wakacje albo jak miałem wolne to zawsze tankowalismy pod korek i też wskazówka była wyżej niż 1/1 i nic się nie działo tylko mogliśmy więcej o parę kilometrów zrobić bez tankowania.
seba123456789-1
Aktywny

Miejscowość: bydgoszcz

Re: "przelanie" baku BMW?

03 Lis 2010, 21:00

Dzięki za odpowiedź. Nie no pistolet to mi się wyłącza "w zależności". Jak tankowałem na pewnej stacji na trasie to cały czas "pykał" i rączka dociskała się do końca. Ale czasami to kwestia chyba nieodpowiedniego nachylenia, bo jak się poprawi pistolet to leci już dobrze. Można czasami lać za 100 zł w 1-1,5 minuty, a jak się wyłącza to pewnie ze 3 minuty i by trwało... No ale dobrze. Nie wylało się z baku, wskazówka nie wyleciała poza "mierz", więc wygląda na to, że nie przelałem...
zapytajer
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Gran Turismo Polonia 2009 Poznań
      BMW serii 5 E39
      Silnik
      Dziewczyny