"przelanie" baku BMW?

03 Lis 2010, 19:15

Mam nietypowy problem-pytanie. Dotyczy tankowania. Nie widzę żadnego odpowiedniego działu, więc piszę w BMW, bo pytanie dotyczy konkretnie BMW (choć równie dobrze pewnie może dotyczyć innej marki).

Nie jeżdżę na rezerwie. Jak widzę, że została ok. 1/4 baku to dolewam. Zazwyczaj dolewałem "za stówkę". Ale że sporo jeżdżę (nie wiem czy to sporo, ale w ciągu niecałych 2 tygodni przejechałem 700 km - może jak na osobę, która zdała prawko miesiąc temu to sporo?) to postanowiłem, że tym razem doleję "za dwie stówki" i nie będę musiał tak szybko wracać na stację. Zawsze jak dolewałem z tych ok. 1/4 "za stówkę" to wskazówka była pomiędzy 1/2, a 3/4. Dziś, gdy dolałem za 200 zł myślałem, że będzie pomiędzy 3/4, a 1/1. Ale jak przekręciłem kluczyk to wskaźnik stanął jakby go ktoś pstryknął palcem i wskazówka prawie wyleciała poza 1/1. Uważnie przy tankowaniu obserwowałem czy nie przelewam albo coś (i tak nie było oczywiście), ale w środku się "przeraziłem", żeby nie było, że się będzie ulewać, coś wybuchnie albo będzie palił jak potwór z przeciążenia.

Czy dobrze, czy źle, czy dopóki się nie ulewa to nie szkodzi, czy nie lać tak "czubato" - rady, opinie, itd. proszę.
zapytajer
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: warszawa

03 Lis 2010, 19:43

to nic nie robi czy nalejesz aż się pistolet wyłączy czy pod sam korek ja z ojcem kiedyś w seacie cordoba firmowym jeździłem w wakacje albo jak miałem wolne to zawsze tankowalismy pod korek i też wskazówka była wyżej niż 1/1 i nic się nie działo tylko mogliśmy więcej o parę kilometrów zrobić bez tankowania.
seba123456789-1
Aktywny
 
Posty: 257
Miejscowość: bydgoszcz

03 Lis 2010, 20:00

Dzięki za odpowiedź. Nie no pistolet to mi się wyłącza "w zależności". Jak tankowałem na pewnej stacji na trasie to cały czas "pykał" i rączka dociskała się do końca. Ale czasami to kwestia chyba nieodpowiedniego nachylenia, bo jak się poprawi pistolet to leci już dobrze. Można czasami lać za 100 zł w 1-1,5 minuty, a jak się wyłącza to pewnie ze 3 minuty i by trwało... No ale dobrze. Nie wylało się z baku, wskazówka nie wyleciała poza "mierz", więc wygląda na to, że nie przelałem...
zapytajer
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: warszawa