Przelew z Anglii do Polski

Przelew z Anglii do Polski

29 Sie 2013, 12:05

Chciałbym przekazać trochę pieniędzy z Anglii do Polski. Czy koledzy mogą mi polecić sprawdzony i bezpieczny sposób na transfer pieniędzy? Zależy mi też na czasie...
pepa
Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981
Auto: Mazda

Re: Przelew z Anglii do Polski

30 Sie 2013, 07:23

Z mojej strony mogę powiedzieć że używałem moneybookers do płatności i problemów nie zauważyłem. Zerknąłem na tą stronę i widzę że mają również przelewy zagraniczne moneybookers.com/przelewy-zagraniczne/. Jeżeli nie jesteś pewien zawsze możesz wysłać mniejszą kwotę i sprawdzić całą procedurę.

Może jeszcze ktoś z użytkowników ma większe doświadczenie w takich przelewach i podpowie jeszcze jakieś sensowne rozwiązanie.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10186
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Sie 2013, 11:26

Gdy ja pracowałem w Anglii (4 miesiące temu wróciłem, ale niedługo znowu jadę) to korzystałem z kantoronline.pl wpłacałem za pośrednictwem Clydesdale Bank (mam u nich konto), wymieniałem walutę po aktualnym kursie i wskazujesz nr konta bankowego w Polsce na który ma dotrzeć przelew. Nie pobierają prowizji a pieniądze są w Polsce w ciągu kilkunastu minut.
zachary
Początkujący

Prawo jazdy od: 13 05 1998

01 Lis 2013, 18:37

Też szukałem rozwiązania w wakacje... W Transfer24.eu możesz z łatwością robić przelewy za pośrednictwem karty VISA. Opłata 0,95 GBP lub 2,25% wartości wysyłanej kwoty. Jest to zależne od wysokości GBP, które wysyłasz. Co do czasu to jak wysyłasz pieniądze do 11:00 czasu UK, to już po południu GBP przeliczone na ZŁ są już w Polsce.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika

02 Lis 2013, 22:55

Ja kasę do Polski zawsze przelewam za pośrednictwem kantorów internetowych. W porównywarce kantorów online strefawalut.pl można łatwo zobaczyć, że ten sposób jest dużo bardziej opłacalny niż przelewy zagraniczne czy przekazy
wouclael
Nowicjusz

Auto: Fiesta mk6

24 Sty 2014, 13:57

Przeglądałem kilka ofert firm transferowych. Brałem pod uwagę kilka czynników, m.in. koszt i czas wysyłki. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle bezpieczne?
Beliaal
Nowicjusz

Auto: VW Passat B5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...
    Jak dbać o klimatyzację w samochodzie? Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
    Zadbana klimatyzacja odwdzięczy nam się dobrym chłodzeniem wnętrza samochodu i nie będzie przyczyną chorób dróg oddechowych. Co należy zrobić, aby uniknąć niespodzianek w upalne dni wyjaśniamy poniżej. Przegląd ...

• Re: Przelew z Anglii do Polski

21 Lut 2014, 14:06

Przeglądałem kilka ofert firm transferowych. Brałem pod uwagę kilka czynników, m.in. koszt i czas wysyłki. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle bezpieczne?

Powiedz mi jak duże kwoty wysyłasz (mniej więcej) i jaki czas wysyłki Ciebie interesuje. Jak pisałem wcześniej moje rozwiązanie jest bardzo dobre w moim przypadku (wysyłam niskie kwoty i mam kasę w ten sam dzień w Polsce), a do tego płacę 0.95 GBP (najmniej na rynku). Bezpieczne, aczkolwiek zawsze trzeba uważać. Transfer24.eu posiada certyfikat KNF, więc tutaj możesz być spokojny. Jednakże nie każda firma jest pod nadzorem KNF.
    Pistolecik
    Początkujący
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006