"Przeniesienie" napędu

04 Lis 2008, 16:32

Kolega ma baaardzo głupie pytanie -- ile kosztuje i czy ktoś w polsce wogóle robi coś takiego chodzi o ,,zmianę napędzanych kół'' tz. po takim zabiegu auto z przednim napędem będzie miało napęd tylny/4x4.
Z góry dzięki.

edit: koledze nie chodzi o zmianę napędu z przodu na 4x4 tylko na tył.
Jerzyk95
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
0

04 Lis 2008, 16:45

jeśli dobrze rozumie to chodzi ci oto żeby samochód miał sam napęd na tył , więc oczywiście , że się da tylko po co ???
cała przeróbka przeniesienia napędu na tył dużo czasu zawiera. Ja bym wołał za taką operacje gdzieś ok 3000 -4500. Może to dużo ale duże częsci by trzeba było pozmieniać np. tylną oś i inne części.
Nie wiem czy ci się to w ogóle opłaca taka zmiana. Już lepiej sprzedać to autko i kupić takie które ma napęd na tył
razi
Nowicjusz
 
Posty: 23
2

04 Lis 2008, 16:51

kolega ma ambitny plan zrobienia ze starego passata wyścigowego pick-upa.
A seryjnego pick-upa z tylnym napędem niema.

edit: Coś jak tu http://www.autokrata.pl/ogien/4897/460-konne_bmw_m5_jako_pick-up/
Jerzyk95
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
0

04 Lis 2008, 17:52

Czyli w sumie taka operacja zmieści się w 5000zł ?
Jerzyk95
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
0

05 Lis 2008, 12:55

Nie wiem dokładnie , ale w sumie to jest dużo zabawy z tym więc jak bym wolał sprzedać tego passata i kupić sobie jakieś inne autko z napędem na tył
razi
Nowicjusz
 
Posty: 23
0

05 Lis 2008, 15:46

no tak ale ten passat podchodzi pod ostre prace blacharskie (rdza) i kolega miał go za darmo na 10letnie bmw by nie starczyło.
Jerzyk95
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    VII Eliminacja Wojny Północ-Południe / relacja
    W ubiegłą sobotę odbyła się największa do tej pory eliminacja cyklu Wojna Północ-Południe. Areną zmagań zawodników było katowickie Summer Cars Party, które przez 6 lat swojego istnienia urosło do rangi ...

06 Sty 2015, 20:21

Sprawa jest prosta. Sam jestem tuningiwcem i wiem, że jest dużo fajnych samochodów z napędem na przód a ja nie lubię przedniego napędu. Mam samochody takie jak Volkswagen Golf II 3,8l Bi-Turbo z AWD, Audi 80 2,8l Bi-Turbo RWD oraz Hondę Accord VI 4,2l Bi-Turbo AWD. Przeróbka jest prosta. Do samochodu z przednim napędem, który posiadasz poszukaj innego modelu samochodu z RWD lub AWD z podobnym rozstawem osi (może być nawet powypadkowy) i tak samo z silnikiem dostosowanym do tego typu napędu. :wink:
mrmcmg
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Honda Accord VI tuning AWD
Silnik: 4,2l Bi-Turbo 720KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
5

06 Sty 2015, 20:51

Kiedy zdobędziesz napęd i silnik zacznij od rozłożenia samochodu i wyciągnięcia napędu. Następnie włóż zakupiony,a potem zakupiony silnik. Po zamontowaniu zanim zaczniesz składać resztę możesz pomyśleć o modyfikacjach :evil: takich jak turbo (może to być też twin-turbo, ale polecam Bi-Turbo)(Bi-Turbo zapobiega turbodziuże). :yes:
mrmcmg
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Honda Accord VI tuning AWD
Silnik: 4,2l Bi-Turbo 720KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

29 Sty 2015, 12:37

Pytanie czy aby na pewno jest większy sens przenoszenia napędu i powiem tak: jeżeli zrobisz to sam i planujesz napęd na tył- okej czemu nie,ale w przeciwnym wypadku plus dodatkowo sam nie dasz rady to moim zdaniem mija się z celem.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295
1