Przerejestrowanie samochodu

14 Lis 2011, 19:03

Witam,

bardzo przepraszam, że zakładam nowy temat. Wiem, że podobnych już było kilka, ale mimo to nie mogę się doszukać odpowiedzi, ponieważ moja sytuacja jest dość skomplikowana.

Ponad rok temu zmarł mój dziadek, który był właścicielem samochodu. Nie ma żadnego współwłaściciela wpisanego w dowodzie. Obecnie ja jeżdżę samochodem. Mam 18 lat i prawo jazdy od lipca.

Niestety w dowodzie nie ma już miejsca na pieczątki. W czerwcu mija ważność przeglądu. Czy będę musiała wymienić dowód? Jeśli tak to czy muszę samochód przerejestrować? Chyba nie wydadzą mi dowodu na dziadka, który nie żyje?

Gdybym chciała przerejestrować samochód na siebie (czy kogokolwiek innego) co z ubezpieczeniem? Jest ważne do listopada przyszłego roku. Babcia była wpisana w ubezpieczalni mimo, że nie jest wpisana w dowodzie, więc od śmierci dziadka już dwa razy zapłaciła OC. Czy jeśli przerejestruję samochód na siebie będę musiała dopłacić coś z racji wieku i braku zniżek, czy będę się musiała tym martwić dopiero za rok? Jeśli będę musiała dopłacić to czy muszę to zrobić w tej samej ubezpieczalni?

I najważniejsze: czy póki co do czerwca mogę jeździć tym samochodem? Gdyby coś się stało, lub zatrzymała mnie policja i okaże się, że właściciel nie żyje od roku, to coś mi za to grozi?
doomix
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Lis 2011, 18:47

doomix napisał(a):W czerwcu mija ważność przeglądu. Czy będę musiała wymienić dowód?

Nie musisz nic wymieniac.Wystarczy ze będziesz miała dotychczasowy DR pojazdu + zaświadczenie z SKP o pozytywnym wyniku OBT.Policja nie ma prawa zatrzymać Ci DR a jedynie pouczyć ze trzeba dokonac wymiany...
doomix napisał(a):Jeśli tak to czy muszę samochód przerejestrować?

Oczywiście ze przy wymianie musi być własciciel lub musisz miec upowaznienie do wykonania tej czynności...
doomix napisał(a): Chyba nie wydadzą mi dowodu na dziadka, który nie żyje?
Nie...
doomix napisał(a): Czy jeśli przerejestruję samochód na siebie będę musiała dopłacić coś z racji wieku i braku zniżek,

Tak...[quote="doomix"]: czy póki co do czerwca mogę jeździć tym samochodem? Gdyby coś się stało, lub zatrzymała mnie policja i okaże się, że właściciel nie żyje od roku, to coś mi za to grozi
Nic Ci nie grozi...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014