Przewóz dziecka na przednim siedzeniu

przewóz dziecka na przednim siedzeniu

30 Maj 2016, 18:33

Witam.czy jest jakaś regulacja prawna odnośnie przewozu dziecka na fotelu pasażera? Chodź mi konkretnie o to czy mogę syna(4latka) w foteliku przewozić na przednim siedzeniu(oczywiście przodem do jazdy). Kiedys cos słyszałem, ze jak sa poduszki dla pasażera to nie można, ale czy to prawda?
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: przewóz dziecka na przednim siedzeniu

01 Cze 2016, 11:31

W foteliku można.
Jeżeli przewozisz przodem do kierunku do jazdy, to kwestia poduszek powietrznych nie jest dla Ciebie ważna. Jest bowiem jedynie zakaz przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu, kiedy poduszki powietrzne pasażera są aktywne.
Ubea
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Rozwój technologii TNGA - nowe silniki, przekładnie i napędy hybrydowe Rozwój technologii TNGA - nowe silniki, przekładnie i napędy hybrydowe
    Toyota wprowadzi na rynek nowe silniki, przekładnie i udoskonalone napędy hybrydowe, opracowane w technologii Toyota New Global Architecture, które zapewnią większą moc, wyraźnie lepsze osiągi i dynamikę jednostek ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili