Przez Piotrków Trybunalski do Kielc - warto jechać A1?

Przez Piotrków Trybunalski do Kielc - warto jechać A1?

20 Gru 2012, 12:06

Witam :!:
Mam takie pytanie: czy jadąc od strony Łodzi, przez Piotrków Trybunalski w kierunku Kielc warto wjeżdżać na fragment autostrady A1 :?: Kilka razy udało mi się zaliczyć taki kurs, ale za każdym razem ulica Generała Władysława Sikorskiego łączącą miasto z autostradą była w opłakanym stanie :( . Myślę o nawierzchni.
Czy ten stan utrzymuje się cały czas, czy może jest w jakimkolwiek stopniu lepiej :?:
Kusi mnie :twisted: , żeby jechać autostradą(a właściwie fragmentem), ominąć te wszystkie wsie i ograniczenia prędkości rzędu 50-90km/h, ale z drugiej strony tamten "ser szwajcarski" odstrasza :? .
Ktoś potrafi się wiarygodnie wypowiedzieć na ten temat?
Pozdrawiam :!: :D
TDI.SUBARU
Początkujący

Re: Przez Piotrków Trybunalski do Kielc - warto jechać A1?

28 Gru 2012, 23:40

Witaj,

zdecydowanie szybciej jest jechać przez Srock, zjechać na S8 w kierunku Warszawy i na najbliższym węźle zjechać na Piotrków/Kielce/Radom. Omijasz całe miasto jadąc drogami krajowymi, a jadąc do Piotrkowa, jedyne poważne ograniczenie masz w Srocku, gdzie jest 40, ale to moment.
Kawałek Sikorskiego został wyremontowany w tym roku - nowa nakładka od Orlenu do pierwszych świateł. Dalej, aż do ronda Sulejowskiego, niestety koleiny i poprzeczne uskoki. Jeżeli upierasz się na autostradę, to na węźle bełchatowskim możesz zawrócić w kierunku Warszawy i pojechać, tak jak napisałem na początku. IMHO bez sensu :)
premier2
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 01 2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Omega B FL
Silnik: 2.5TD 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

26 Sty 2013, 12:37

Polskie drogi i jak udała się trasa, którędy pojechałeś ?
Kredyty samochodowe i nie tylko -zobacz na stronie !
netman
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Fiat

29 Sty 2013, 07:35

Trasa została pokonana po raz kolejny, bo nie od co najmniej kilku lat tam jeżdżę, przynajmniej raz do roku.
I w sumie nie wiem jaki wariant lepszy. Jadąc przez te wsie, Srock itd. trzeba po prostu zwalniać, miejscami do 40ki, jadąc zgodnie z przepisami. Tu cmentarz, tam zakręt, tam coś jeszcze.
Z kolei autostradą można depnąć, ale zjeżdżając do Piotrkowa, po jechaniu do miasta jedzie się po dziurawej nawierzchni, jest kilka sygnalizacji świetlnych i ogółem nie fajnie.
Która trasa lepsza? Która szybsza? Która wygodniejsza? Kwestia gustu i podejścia. Dla mnie są ogółem bardzo zbliżone. Nie doradzę nic nikomu, bo ta kwestia pozostaje dla mnie nie rozstrzygnięta.
Gdyby ktoś się poświęcił i zmierzył kilka wartości, mianowicie długość trasy 1ej i 2giej oraz czas przejazdu 1ej i 2giej, to możliwe, że szala by się przechyliła na którąś ze stron. a w tej chwili jest równowaga.
W kierunku Kielc - kurs przez Srock. Z powrotem, przez kawałek miasta, do autostrady - tak właśnie było.
Pozdrawiam! :D
TDI.SUBARU
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Koniec kręcenia liczników? Koniec kręcenia liczników?
    Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Jedną ze zmian jest zobowiązanie stacji kontroli pojazdów do ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006