Przygasa/gaśnie po doładowaniu akumulatora

Przygasa/gaśnie po doładowaniu akumulatora

02 Lut 2012, 12:15

Witam wczoraj zabralem akumulator na noc zeby dolac wody destylowanej i doladowac. Dzis rano auto odpalilo tak jak poprzednio czyli za 1 razem, ale ciezko. Pomyslalem, ze podladuje go troche, bo maja byc jeszcze wieksze mrozy. A pomysl na dolanie wody dal mi znajomy, bo na akumulatorze pojawilo sie troche takiego bialego nalotu, cos jakby piana, ale sie kruszy. Powiedzial, ze to przez parowanie i zebym dolal troche wody, to dolalem po 20ml do kazdego korka. Przed dolaniem elektrolit zakrywalplytki. Roznica po doladowaniu jest taka, ze juz na pierwszym skrzyzowaniu auto przygasalo, a w polowie drogi do pracy zgaslo.jak dojechalem do pracy to z pol godziny go grzalem, bo trzymal caly czas obroty 200-300 po zdjeciu nogi z gazu. Po pol godzinnym postoju zaczal trzymac nprmalnie. . Dlaczego tak sie dzieje? Czy w ogole odpali mi auto spod pracy? Auto to honda civic 1.4 benzyna. Nigdy mi nie zgaslo to auto, a jezdze nim juz 3 rok
Robus
Początkujący
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Matiz
Silnik: 0.8i
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Przygasa/gaśnie po doładowaniu akumulatora

03 Lut 2012, 15:28

Najprawdopodobniej przeładowuje ci akumulator,zbyt silny prąd ładowania, czy nie śmierdzi siarką w aucie?!Wtedy objawy są podobne,zniszczysz akumulator szybciutko.Tak na przyszłość,kup sobie takie urządzonko--- Cemtronic ---wpinane w gniazdo zapalniczki,będziesz miał na bieżąco wgląd do stopnia ładowania akumulatora,ja to mam,rewelacja!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Przygasa/gaśnie po doładowaniu akumulatora

04 Lut 2012, 13:48

Yyy, nie prad tylko napiecie, alternator i regulator napiecia do sprawdzenia.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System odzyskiwania energii kinetycznej - KERS System odzyskiwania energii kinetycznej - KERS
    Firma Volvo Car Group zakończyła obszerne testy drogowe systemu odzyskiwania energii kinetycznej – KERS. Rdzeniem tego rozwiązania jest koło zamachowe z włókna węglowego. KERS jest lekki, wydajny, obniża spalanie, ...
    Koncepcyjny Nissan Resonance Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2009
      Autosacrum 2006
      Rage-Race 2009
      Ultralekka konstrukcja Audi wygrywa w Le Mans, 3