Przygotuj auto do zimy

Re: Przygotuj auto do zimy

09 Sty 2016, 11:05

Ja z kolei używam odmrażacza z AutoLand i też jest dobry i w rozsądnej cenie. Kiedyś miałem odmrażacz z Schela i był równiez bardzo dobry, tyle, że dość dużo kosztuje. Ale ja dostałem w prezencie :)
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Sty 2016, 15:48

Według mnie warto jednak zainwestować w zimowe opony... to znacznie poprawia bezpieczeństwo na drodze. Ja osobiście postanowieniem kompleksowo sprawdzić stan swojego samochodu i pojechałem, żeby wykonać diagnostykę silnika Zabrze. Udało mi się, bo akurat natrafiłem na fajną promocje i nie zapłaciłem dużo. jakby ktoś chciał tez się załapać, to zapraszam: "Zima już cię nie zaskoczy"
dynamical
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 02 2000
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Honda
Silnik: 1.4
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

20 Sty 2016, 12:46

A czy macie w swoich samochodach podgrzewane lusterka?
To podobno bardzo fajna sprawa i można je dość prosto samemu zamontować, jeśli ktoś umie.
Czytałam o tym ostatnio w jednym artykule. Zastanawiam się, czy jest to naprawdę przydatne, czy raczej sobie darować?
Ja oczywiście sama takiego podgrzewania nie zamontuję, wiec musiałabym jechać do warsztatu. Czy to byłby duży koszt?
Jagusia
Nowicjusz

Auto: Audi 80

21 Sty 2016, 10:11

Jagusia napisał(a):Zastanawiam się, czy jest to naprawdę przydatne, czy raczej sobie darować?

Jeżeli nie ma tego w aucie to nie warto zakładać - lusterka są małe, ich przetracie zajmuje góra 5 sekund. A założenie takich lusterek nie będzie kosztowało 100 zł. Oprócz mat grzewczych ( te akurat nie są drogie ) trzeba zrobić całą instalację do nich. No i zalezy jakie to auto, bo zależy, czy wystarczy tylko zrobić instalację czy trzeba jeszcze grzebać w np. module komfortu.
Moim zdanie nie opłaca się.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Lut 2016, 09:44

Moje samochody co roku, przed zimą zaliczają wizytę w [reklama] . Zima to wymagający czas do jazdy samochodem, a podstawą jest dobry stan techniczny, żeby zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 05 Lut 2016, 10:04, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
KiKioU
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-1999
Przebieg/rok: 44tys. km
Auto: DAF

05 Lut 2016, 15:30

U mnie podgrzewanie lusterek przestało działać, ale nie martwię się tym, odśnieżenie ich to przecież chwila. Za to polecam podgrzewanie siedzenia - na siarczyste mrozy jak znalazł, choć ponoć dla nas - facetów niezalecane...
„Nigdy nie skupiaj się na sobie, nie opisuj swojej firmy czy oferowanych produktów/usług… Zawsze mów o korzyściach, które odniosą Inni ze współpracy z Tobą„
MarekWawa
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 10 2007
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.9 TDI 101 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...

• Re: Przygotuj auto do zimy

18 Lut 2016, 09:35

Moje samochody co roku, przed zimą zaliczają wizytę w serwisie. Zima to wymagający czas do jazdy samochodem, a podstawą jest dobry stan techniczny, żeby zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo.
    Szalony1258
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1966
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Man

25 Lut 2016, 13:21

moim zdaniem warto zainwestować w hydrofobizacje szyb - wtedy nie trzeba się tak męczyć ze skrobaniem
    AdamskiJan
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 25 02 1996
    Przebieg/rok: 7tys. km
    Auto: Nie mam

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006