Pytanie do znawców

06 Maj 2010, 16:10

Witam wszystkich forumowiczów.
Od jakiegoś czasu zastanwiam się nad kupnem swojego pierwszego samochodu. Szukam niedrogiego w kupnie i utrzymaniu diesla najlepiej w sedanie. Zastanawiam się nad VW Vento i Seatem Toledo I. Szperałem trochę po ogłoszeniach i znalazłem sporo takich wozów w cenach ok. 4tys zł. I tu się nasówa moje pytanie: Czy jest to w miarę dobra cena za takie coś, czy może od razu olać takie ogłoszenie?
Z góry dziękuję za pomoc:)
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Arayah, 07 Maj 2010, 12:03, edytowano w sumie 1 raz
Arayah
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Wrocław

06 Maj 2010, 16:34

Cena jest powiedziałbym w normie ( może w dolnej granicy normy) ale zadbane modele wyżej się cenią. Niemniej jednak nie spodziewaj się, że taki diesel będzie miał 200 tyś przejechane. Musisz przygotować się, że jednak swoje kilometry za sobą on już ma i bezawaryjny może nie być. Za tą kwotę nie patrz na markę ale na stan.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

06 Maj 2010, 16:40

Auta które podałeś czasy młodości i świetności mają już dawno za sobą także 4 tys zł za egzemplarz Venta czy Toledo z początków produkcji to normalna cena rynkowa, chociaż jest to dolny pułap bo diesle cenią się trochę wyżej :wink:
P!otr3k
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Suwałki

06 Maj 2010, 17:29

Dokładnie,w tych pieniądzach nie patrz na rocznik a na stan auta.Tutaj dość ładny egzemplarz z Twojego województwa:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
a od siebie dodam takie coś [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
oczywiście nie patrz na przebieg bo wiadomo że nawet i trzeba będzie go z trzy razy pomnożyć niz to co teraz jest.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Maj 2010, 18:19

Oczywiście nie spodziewam sie niewiadomo czego:) najważniejsze żeby taki wynalazek jeździł:)
Arayah
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Wrocław

06 Maj 2010, 19:25

Arayah napisał(a):Oczywiście nie spodziewam sie niewiadomo czego:)

Sprawdz dokladnie podwozie tzn. mam na myśli blacharkę.Nie wiem dlaczego ale w
tych samochodach często widzę dziurawe progi i podłogi... :!: :!: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Land Rover Discovery - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Samochód zadebiutował w 2016 roku i jest pozycjonowany jako piąte wcielenie tego modelu. Producent zapowiadał, że stanowi on połączenie samochodu terenowego z zaletami SUV-a. Ceny tego modelu startują od 245 900 zł. ...
    Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach
    Toyota rozpocznie testy wodorowego sedana Mirai w Chinach. Firma sprawdzi możliwości adaptacji tej technologii w Państwie Środka. Jednocześnie japońska firma zadeklarowała, że wybuduje stację tankowania wodoru w swoim chińskim ...

07 Maj 2010, 10:02

A co byście Wy mi doradzili z takiego przedziału (tzn. diesel sedan)? Nawet tak do 5 tys?
Arayah
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Wrocław

07 Maj 2010, 11:17

Ja tak jak wcześniej pisałem Audi 80 B3,za te pieniądze dostaniesz takiego w świetnym stanie z 91roku a więc koncówka produkcji tego modelu a z innych to może uda Ci sie znaleść jakiegoś miska z lat 80,przykładowo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Maj 2010, 11:54

Zastanawiałem się też nad golfem III w wersji czterodrzwiowej, ale z tego co wiem to żeby kupić takiego co się nie rozpadnie na pierwszej dziurze trzeba dać min. 6tys.
Arayah
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Wrocław

07 Maj 2010, 12:32

No z dieslem tyle trzeba bedzie dać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Maj 2010, 12:55

Chyba porozglądam się za tymi Toledo.
Dzięki wielkie za pomoc!
Arayah
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Wrocław

07 Maj 2010, 19:11

stasiowski121 napisał(a): nie spodziewaj się, że taki diesel będzie miał 200 tyś przejechane. .


hehe 200tys. w 16 letnim aucie śmiech na sali, diesle w niemczech po 10 latach mają po 300 tys. nalatane i to każdy jeden, oczywiście w polsce mają 180 tys.

a taki stary klekot to będzie maił 400-500 tys, nalatane

to tylko tak cie uświadamiam ... diesel jest dobry...jak jest nowy..kiedyś wspomnisz moje słowa
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie