Pytanie nietypowe -egzamin.

Pytanie nietypowe -egzamin.

01 Paź 2011, 13:40

Witam.

Mam dość nietypowe pytanie. Nie jestem wyśmienitym kierowcą, ani nie znam się zabardzo na tych wszystkich sprawach. Miałem dzisiaj egzamin. No niestety nie udało się. Po 30 godzinach jazdy w Peugeocie, przesiadłem się na Peugeota w którym miałem miec egzamin. Różnił się sporo. Przedewszystkim, gdy nacisnąłem gaz, obrotomierz szalał, przy czym w starym Peugeocie, musiał trochę depnąć do dechy, zeby ruszyl. No wracając do tematu - sprzęgło i gaz, były bardzo czułe. Nacisnąłem gaz, puszczam sprzęgło .. Ruszyl do przodu i zgasł. Dwa razy, koniec egzaminu. Szczerze? Pierwszy raz spotykam się z tym, by zgasł mi dwa razy pod rząd. Za szybko puscilem sprzęgło czy za mało gazu? Zwracam się tutaj z zapytaniem, gdyż myslę, ze dostane poważną odpowiedz.
blejdziu
Obserwowany

Re: Pytanie nietypowe -egzamin.

01 Paź 2011, 14:21

moim zdaniem byłeś bardzo zestresowany i dlatego tak wyszło.powiedz gdzie zdawałeś i jaki to był peugeot.na egzaminie możesz dawać nawet gaz do dechy tylko operować sprzęgłem tak żeby nie ruszyć z popularnym piskiem opon.
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy od: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Paź 2011, 16:02

I znajdzie się taki c h a m, co posypie asfalt piaskiem i wymieni Ci opony na slicki i rusz teraz bez poślizgu :D
Jeśli wszyscy ruszają na egzaminie tak jak ty polecasz, to ciekawe ile razy w miesiącu wymieniają sprzęgło w takiej Elce?

A tak na poważnie.. Jak ja nie jestem pewien swojego "startu", to robię dokładnie to co kierowcy na rajdach: na biegu, z wciśniętym sprzęgłem dodaje gazu, żeby utrzymać obroty, ale nie 4000 tylko powiedzmy 2 tys. z tym samym tempem popuszczam sprzęgło i staram się trzymać poziom obrotów gazem.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

01 Paź 2011, 16:50

wiem przecież z tym pełnym gazem to był taki zarcik.to wkońcu dlaczego ziomek nie mógł ruszyć?
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany

01 Paź 2011, 20:04

Może próbował na ręcznym :D? Albo nie chciał, żeby silnik zawył, więc nie dodał wystarczająco dużo gazu.
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika

01 Paź 2011, 21:20

no dokładnie takie ruszanie na ręcznym to częsty błąd osób zdających ale jakby chciał ruszać na ręcznym to egzaminator powinien powiedzieć żeby się przygotował do jazdy w tym przypadku zwolnienie ręcznego i dwa takie polecenia od egzaminatora i i tak byłoby po egzaminie.
seba145
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
    Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• Re: Pytanie nietypowe -egzamin.

21 Paź 2011, 18:18

Trzeba nauczyć się słuchać samochodu, wówczas gdy to potrafisz nie potrzeba Ci obrotomierza. Musisz dobrze słuchać samochodu. Moja znajoma ma szkołę jazdy, pierwsze dwie lekcje u niej to jazda bez dotykania gazu po placu - w przód i w tył. Zapewniam, że po takich dwóch godzinkach potrafisz znacznie lepiej posługiwać się uchem i pedałem sprzęgła.

Co do Twojego egzaminu - coś ewidentnie po Twojej stronie było nie tak, albo nie zwolniłeś hamulca postojowego, albo zwyczajnie miałeś za niskie obroty i za szybko puściłeś sprzęgło. Popróbuj sobie.
    Z tego co wiem w WORD'ach teraz są nówki 207'ki więc nie bardzo zużyte samochody będą lepiej reagować na gaz i sprzęgło może wcześniej brać. Musisz to wyczuć, powoli puszczasz sprzęgło, jak już czuć że zaczyna ciągnąć dodajesz troszkę gazu (nie więcej jak 2tyś/min bo i to jest już dużo do ruszenia po prostym) i przytrzymując tak wciśnięty gaz powoli puszczasz sprzęgło do końca. Poćwicz - bo to podstawy a moim zdaniem takie rzeczy po 30h kursu powinieneś mieć opanowane.
    "... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
    stasiowski121
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
    Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
    Silnik: 2.5 TDI AXG
    Typ: Van
    Rok produkcji: 1997

21 Paź 2011, 19:08

Niektórzy podobno usuwają sobie obrotomierze, żeby się nauczyć :D
    Ja bym usunął prędkościomierz, bo po cholerę mi on, jak widzę (i czuję!) czy nie jadę za szybko?

@blejdziu, może dobrze by było poćwiczyć z kimś? Na pewno ktoś z rodziny czy znajomych mógłby pożyczyć auto.
    LOTnick
    Aktywny
    Awatar użytkownika

22 Paź 2011, 06:01

Bardzo trudno dobrze doradzić na odległość - powiem Wam z czym się spotkałem.. Córka jest w trakcie kursu - skarży się, że gaśnie jej auto w czasie jazd, więc jedziemy moim w ustronne miejsce poćwiczyć - i nie gaśnie ani razu ... Co jest ?? Obstawiam stres ..
    Podobnie jak u blejdziu
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
    Prawo jazdy od: 01 09 1983
    Auto: OPEL VECTRA C
    Silnik: Z18XER
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 2007

22 Paź 2011, 07:25

Jak nie stres, to może "eLka" ma nowsze sprzęgło? Chyba początkującym lepiej służy wyślizgane..
    LOTnick
    Aktywny
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006