Pytanie o akcyze itp??

pytanie o akcyze itp??

13 Mar 2009, 21:42

witam.kupiłem wczoraj honde z niemiec i musze teraz ja zarejestrowac.moze mi któs napisac czy akcyze moge zaplacic w dowolnym urzedzie celnym w polsce czy w obrębie mojego miejsca zameldowania??i jeszcze jedno pytanko:czy musze tlumaczyc ksiazke serwisowa tzw."pit stop", która napewno nie jest oryginalna ksiazka tylko jest podbijana na stacji i czy(to moze wydawac sie głupie ale to moje pierwsze auto wiec nie wiem) musze tłumaczyc taka grubszka ksiazeczke hondy cos na wzór instrukcji obsługi??z góry dzieki
gamer66
Nowicjusz

Re: pytanie o akcyze itp??

22 Mar 2009, 21:16

Akcyzę płacisz u urzędzie celnym stosownie do swojego miejsca zamieszkania.
To samo z urzędem skarbowym.
Tłumaczysz tylko dowód rejestracyjny i umowę jeśli jest obcojęzyczna.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód