Pytanie o fotke z fotoradaru

15 Lut 2010, 14:49

Witam,
Dostałem w piątek list z fotką z 14 grudnia, że przekroczyłem prędkość. Auto nie jest na mnie. Zdjęcie zrobione z tyłu samochodu. Właściciel ma wskazać kierowce. Czy właściciel musi wiedziec kto wtedy jechał, to było 2 miesiące temu. Nie może napisac że nie wie kto jechał bo na przykład to był kawał drogi i sie kierowcy zmieniali i nie wie dla kogo powinny iśc punkty i może jedynie wpłacić należną kwote?
czekam na odpowiedź, z góry dzięki
zdr.
Kuben
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Zawiercie

15 Lut 2010, 14:59

z tego co sie orientuje wlasciciel musi wskazac osobe ktora jechala wtedy jesli nie to mandat i punkty karne ida na wlasciciela samochodu
wujekk87
Początkujący
 
Posty: 119
Miejscowość: Sosnowiec

15 Lut 2010, 15:22

tak jak napisal wujek jezeli wlasciciel nie wskaże osoby która wtedy prowadzila sam zostanie obciązony mandatem i punktami w tym wypadku niech znajdzie osobe z rodziny co duzo nie jeżdzi i niech zaplaci mandat a pkt pójda na konto tej osoby ja wziąlem kiedyś pkt na mame ona mało jeździ wiec pkt jej nie zaszkodzą a mi owszem bo sporo podróżuje :wink:
tower
tower
Początkujący
 
Posty: 231
Miejscowość: kalisz

15 Lut 2010, 16:24

W takim razie poprosiłbym o namiary na jakiś akt prawny, w którym znajdę przepis, w którym zawarte jest twierdzenie, że jak właściciel nie potrafi wskazać kierowcy to sam zostaje obciążony punktami. Bylbym bardzo wdzięczny.
Kuben
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Zawiercie

15 Lut 2010, 17:14

A czytaliście te sposoby o sprzedazy punktów karnych - niezły zarobek dla tych co mało jeżdżą.?
http://studente.pl/artykuly/3535/Europe ... i-karnymi/
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawdzić / obliczyć ET felgi? - instrukcja
    Na rynku mamy bardzo dużo dostępnych felg zarówno aluminiowych jak i stalowych. Każda z nich powinna posiadać wytłoczone parametry montażowe w szczególności szerokość, średnicę i parametr osadzenia felgi ET. ...
    BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...