Pytanie o przerejestrowanie busa na osobowy

Pytanie o przerejestrowanie busa na osobowy

20 Wrz 2016, 14:38

Witam
Mam busa VW LT
Samochód jest zarejestrowany na 7 osób - trzy siedzenia z przodu i cztery z tyłu+paka.
Jest sprowadzony z zagranicy, jest zarejestrowany jak ciężarowy.
Moje pytanie dotyczy możliwości przerejestrowania go na samochód osobowy.
Na większości forów w takich tematach chodzi jednocześnie o zmiane liczby miejsc, więc jako warunek przerejestrowania podawany jest dokument od uprawnionej firmy dokonującej przeróbek.
W tym wypadku nie chcę niczego przerabiać a jedynie zmienić rodzaj pojazdu w dowodzie. Co jest w takim wypadku potrzebne?
A, i jeszcze jedno - jeśli przy aucie zarejestrowanym jak ciężarowe zdemontuje ścianę grodziową to domyślam się, że przy przeglądzie może być problem. Ale co w wypadku normalnej kontroli drogowej?
Mariusz2000
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 05 2007
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW M5 serii 5 E60 vs Lexus IS-F
      Monster Truck, Bone Crusher, przejazdy grupowe, 4
      Próba odpalenia auta podczas wyścigu Wrak Race
      Kandydatki na MISS, 97