Pytanie o przerejestrowanie busa na osobowy

Pytanie o przerejestrowanie busa na osobowy

20 Wrz 2016, 14:38

Witam
Mam busa VW LT
Samochód jest zarejestrowany na 7 osób - trzy siedzenia z przodu i cztery z tyłu+paka.
Jest sprowadzony z zagranicy, jest zarejestrowany jak ciężarowy.
Moje pytanie dotyczy możliwości przerejestrowania go na samochód osobowy.
Na większości forów w takich tematach chodzi jednocześnie o zmiane liczby miejsc, więc jako warunek przerejestrowania podawany jest dokument od uprawnionej firmy dokonującej przeróbek.
W tym wypadku nie chcę niczego przerabiać a jedynie zmienić rodzaj pojazdu w dowodzie. Co jest w takim wypadku potrzebne?
A, i jeszcze jedno - jeśli przy aucie zarejestrowanym jak ciężarowe zdemontuje ścianę grodziową to domyślam się, że przy przeglądzie może być problem. Ale co w wypadku normalnej kontroli drogowej?
Mariusz2000
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 05 2007
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili