Pytanie o przerejestrowanie busa na osobowy

Pytanie o przerejestrowanie busa na osobowy

20 Wrz 2016, 14:38

Witam
Mam busa VW LT
Samochód jest zarejestrowany na 7 osób - trzy siedzenia z przodu i cztery z tyłu+paka.
Jest sprowadzony z zagranicy, jest zarejestrowany jak ciężarowy.
Moje pytanie dotyczy możliwości przerejestrowania go na samochód osobowy.
Na większości forów w takich tematach chodzi jednocześnie o zmiane liczby miejsc, więc jako warunek przerejestrowania podawany jest dokument od uprawnionej firmy dokonującej przeróbek.
W tym wypadku nie chcę niczego przerabiać a jedynie zmienić rodzaj pojazdu w dowodzie. Co jest w takim wypadku potrzebne?
A, i jeszcze jedno - jeśli przy aucie zarejestrowanym jak ciężarowe zdemontuje ścianę grodziową to domyślam się, że przy przeglądzie może być problem. Ale co w wypadku normalnej kontroli drogowej?
Mariusz2000
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 05 2007
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo! Skręcanie w lewo drożej Nas kosztuje od skrętu w prawo!
    Kierowcy próbują wszystkich sposobów, aby oszczędzić na paliwie. Okazuje się, że stanie na lewym pasie w oczekiwaniu na skręt w lewo z wrzuconym jałowym biegiem jest nie tylko marnowaniem czasu, ale i pieniędzy. Unikając ...
    Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny
    Za odpowiednie, zgodne z przepisami działania transportowe odpowiadają gminy. To właśnie na nie spada obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym do szkół i przedszkoli dzieciom. Według raportu NIK, w ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006