Pytanie o rejestracje samochodu z niemiec .... zagmatwane ;?

11 Lip 2012, 20:44

Witam
Mam pytanie odnośnie procedur rejestracji samochodu. Pracuje w Niemczech, kupiłem ostatnio samochód osobowy w komisie. Dostałem tzw brief oraz umowę kupna od sprzedawcy. Pod mieszkanie w Niemczech wróciłem na pożyczonych blachach "komisowych" które zaraz musiałem oddać. Samochód obecnie jest bez blach. Moj kolega musi pilnie jechać do domu i zabierze mi przy okazji to auto do PL , wykupie tutaj przed zjazdem tablice zjazdowe zółte ubezpieczenie jest na 5 dni ponoć. wróci tym samochodem do PL i będzie stało u niego pod domem do mojego powrotu jakieś 2 tygodnie. I tu się zaczyna mój problem ... jak mogę legalnie wrócić pod swoj dom tym samochodem z nieważnymi tablicami ? czy mogę wykupić w Polsce ubezpieczenie na to auto z niemieckimi papierami ? Odraz jak wrócę z Niemiec chciałbym wyjechać tym samochodem na wakacje ale z tego co czytałem cala procedura rejestracji ponoć trwa nawet do tygodnia i co samochód będzie stal i nie będzie można nim jeździć ? czy na zółtych blachach można ? :O jak można to załatwić najszybciej żebym mógł legalnie jechać odrazu tym samochodem na wakacje ? :O każdy dzień w PL niestety jest z powodu na prace bardzo cenny i nie chciał bym czekać na jakieś papierki tygodnia :?
geroute
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 08 2006
Auto: saab 9-5

11 Lip 2012, 21:14

Niestety ale procedury rejestracji nie zmienisz i od momentu złozenia dokumentów w WK musisz czekać ok.20 dni.Jezeli dokumenty sa ok.to dostajesz PC z okresem wazności 30 dni i mozesz juz wtedy jezdzic... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014