Pytanie o ubezpieczenie

Pytanie o ubezpieczenie

08 Sie 2016, 16:21

Mam pytanie, chce kupic auto, ale nie mam znizek, ani niczego innego co by mi obnizało skladki, moja mama natomiast ma 60% znizek i posiada jedno auto przepisane na siebie. Czy jakbym kupił auto, ona by byla wlascicielka ( mialaby juz 2 auta na siebie) dopisałaby mnie jaki wspolwlasciciela, czy jest możliwosci czegos takiego? Nie moge sie z nia w ogole dogadac za kazdym razem mówi ze nie ma pracy i jej nie przyznaja 2 aut, ja pracuje i placilbym za moje auto ona by jedynie byla wlascicielem... ciagle mnie skarbowka straszy ze sprawdzi ja, ze nie ma pracy to jak ma oplacac 2 samochody,... Umowy o prace tez nie mam, ale pieniadze bede mial jest jakas szansa by miala na siebie przepisane 2 auta nie majac pracy? faktycznie to gdzies sprawdzaja bo juz sily nie mam? Do swojego ubezpieczyciela pojsc zapytac tez nie pojdzie bo sytuacja sie powtarza :( Pomozcie trafila mi sie fajna okazja, a na siebie nie przepisze bo ze 2-3tys beda
Krusadex
Nowicjusz

Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

Re: Pytanie o ubezpieczenie

08 Sie 2016, 16:32

Czytałem gdzies, że mozna miec i 20 aut ich nie obchodzi czy pracuje czy nie, mam placic i tyle, czy to prawda?
Krusadex
Nowicjusz

Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

09 Sie 2016, 09:18

Nie ma znaczenia czy ktoś ma pracę czy nie. Możesz nie mieć pracy, a możesz mieć nawet i 5 aut. Praca nie ma tu żadnego znaczenia.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Sie 2016, 10:22

Nie ma to znaczenia, natomiast przy ubezpieczeniu, w zależności od firmy ubezpieczeniowej, wykonywany zawód może mieć minimalny wpływ na wysokość składki za ubezpieczenie :)
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

09 Sie 2016, 11:02

Wydaje mi się że tłumaczenie mamy jest po prostu spowodowane strachem przed ubezpieczeniem twojego auta przez nią. Jeżeli porozumiesz się z mamą najlepiej od razu przy zakupie auta (w umowie kupna) wpisać dwóch nowych właścicieli (Ciebie i mamę). Niestety pamiętaj że ewentualne szkody spowodowane przez ciebie wpływają na składkę ubezpieczenia jej drugiego samochodu. I pewnie stąd ta niechęć mamy do takiego przepisywania. Natomiast dorobienie się bez współwłaściciela wysokich zniżek to będzie droga przez mękę i składki niebotyczne. Pamiętaj również że mama ubezpieczając samochód musi podać ciebie jako współwłaściciela - osobę która z samochodu również korzysta (tak - ona jest główny kierowca a ty z doskoku) a to też powoduje zwyżki za wiek itd ale nie w takim stopniu jakbyś robił to sam.
diddy79
Aktywny

Prawo jazdy od: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2,4 JTDM 200KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

25 Sie 2016, 15:24

Witam,

Chciałbym wam zaoferować takie oto rozwiązanie – [link wygasł]

Aukcja ubezpieczeń

Wystarczy wypełnić krótki formularz z informacjami i aukcja trafia do agentów z całej polski – oni natomiast “biją”, “przebijają” się z najlepszą ofertą dla nas – a do nas trafiają 3 najlepsze do wyboru.

Bardzo często agenci potrafią jeszcze bardziej obniżyć swoją marżę aby tylko wykonać plan sprzedażowy.

Tak to pokrotce wyglada i dlatego nie mozemy sie porownywac z porownywarkami, poniewaz nigdy nie zaproponuja takich warunkow jak Pan Agent z Bździczyna Malego, ktoremu do dodatkowej premii brakuje jedej umowy i moze dla tego zrezygnowac ze swojej premii proponujac o 10% nizsze ubezpieczenie….
agens
Nowicjusz

Auto: audi a6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Superb w wersji kombi Skoda Superb w wersji kombi
    Pierwszy egzemplarz nowej ŠKODY Superb w wersji kombi dla Klienta z Czech, został już wyprodukowany. Zbudowany w fabryce w Kvasinach samochód posiada silnik 2.0 TDI i biały lakier nadwozia. ŠKODA Superb ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili