Pytanie o ubezpieczenie

Pytanie o ubezpieczenie

08 Sie 2016, 16:21

Mam pytanie, chce kupic auto, ale nie mam znizek, ani niczego innego co by mi obnizało skladki, moja mama natomiast ma 60% znizek i posiada jedno auto przepisane na siebie. Czy jakbym kupił auto, ona by byla wlascicielka ( mialaby juz 2 auta na siebie) dopisałaby mnie jaki wspolwlasciciela, czy jest możliwosci czegos takiego? Nie moge sie z nia w ogole dogadac za kazdym razem mówi ze nie ma pracy i jej nie przyznaja 2 aut, ja pracuje i placilbym za moje auto ona by jedynie byla wlascicielem... ciagle mnie skarbowka straszy ze sprawdzi ja, ze nie ma pracy to jak ma oplacac 2 samochody,... Umowy o prace tez nie mam, ale pieniadze bede mial jest jakas szansa by miala na siebie przepisane 2 auta nie majac pracy? faktycznie to gdzies sprawdzaja bo juz sily nie mam? Do swojego ubezpieczyciela pojsc zapytac tez nie pojdzie bo sytuacja sie powtarza :( Pomozcie trafila mi sie fajna okazja, a na siebie nie przepisze bo ze 2-3tys beda
Krusadex
Nowicjusz

Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

Re: Pytanie o ubezpieczenie

08 Sie 2016, 16:32

Czytałem gdzies, że mozna miec i 20 aut ich nie obchodzi czy pracuje czy nie, mam placic i tyle, czy to prawda?
Krusadex
Nowicjusz

Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

09 Sie 2016, 09:18

Nie ma znaczenia czy ktoś ma pracę czy nie. Możesz nie mieć pracy, a możesz mieć nawet i 5 aut. Praca nie ma tu żadnego znaczenia.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Sie 2016, 10:22

Nie ma to znaczenia, natomiast przy ubezpieczeniu, w zależności od firmy ubezpieczeniowej, wykonywany zawód może mieć minimalny wpływ na wysokość składki za ubezpieczenie :)
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

09 Sie 2016, 11:02

Wydaje mi się że tłumaczenie mamy jest po prostu spowodowane strachem przed ubezpieczeniem twojego auta przez nią. Jeżeli porozumiesz się z mamą najlepiej od razu przy zakupie auta (w umowie kupna) wpisać dwóch nowych właścicieli (Ciebie i mamę). Niestety pamiętaj że ewentualne szkody spowodowane przez ciebie wpływają na składkę ubezpieczenia jej drugiego samochodu. I pewnie stąd ta niechęć mamy do takiego przepisywania. Natomiast dorobienie się bez współwłaściciela wysokich zniżek to będzie droga przez mękę i składki niebotyczne. Pamiętaj również że mama ubezpieczając samochód musi podać ciebie jako współwłaściciela - osobę która z samochodu również korzysta (tak - ona jest główny kierowca a ty z doskoku) a to też powoduje zwyżki za wiek itd ale nie w takim stopniu jakbyś robił to sam.
diddy79
Początkujący

Prawo jazdy od: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Alfa Romeo 159 SW
Silnik: 2,4 JTDM 200KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

25 Sie 2016, 15:24

Witam,

Chciałbym wam zaoferować takie oto rozwiązanie – http://agens.pl/vp-fs

Aukcja ubezpieczeń

Wystarczy wypełnić krótki formularz z informacjami i aukcja trafia do agentów z całej polski – oni natomiast “biją”, “przebijają” się z najlepszą ofertą dla nas – a do nas trafiają 3 najlepsze do wyboru.

Bardzo często agenci potrafią jeszcze bardziej obniżyć swoją marżę aby tylko wykonać plan sprzedażowy.

Tak to pokrotce wyglada i dlatego nie mozemy sie porownywac z porownywarkami, poniewaz nigdy nie zaproponuja takich warunkow jak Pan Agent z Bździczyna Malego, ktoremu do dodatkowej premii brakuje jedej umowy i moze dla tego zrezygnowac ze swojej premii proponujac o 10% nizsze ubezpieczenie….
http://agens.pl/vp-fs: Pierwsza w Polsce aukcja ubezpieczeń komunikacyjnych.
Ubezpieczymy każdy pojazd taniej niż dotychczas.
agens
Rekomendowany Doradca
Awatar użytkownika

Auto: audi a6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska
    Wiemy już, jak będzie wyglądała Corolla 2017 dostępna w Ameryce. Bestseller Toyoty ma przeprojektowany przód, unowocześnione wyposażenie we wnętrzu i nowe systemy bezpieczeństwa. Górny grill jest teraz jeszcze ...
    Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
    Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006