Radio a zapłon.

Radio a zapłon.

27 Sie 2016, 11:53

Witam wszystkich. Jestem tu nowa i chciałabym się poradzić ponieważ mam problem z moim niedawno kupionym pierwszym autkiem a mianowicie Oplem Corsa Swing 1.2. Samochód był kupiony bez radia, gdy podłączyłam stare zwykłe radyjko na kasety to zapaliły się automatycznie wszystkie kontrolki tak jak przy odpalaniu auta. Gdy je odpaliłam i włączyłam radio, które działało dobrze samochód zwariował. Zgasiłam je (pozornie), wyjęłam kluczyk ze stacyjki a auto nadal było odpalone... Nie mogłam go zgasić, udało się to dopiero po rozłączeniu całkowitym radia. Wcześniej nie bylo mowy by zgasić samochod. Co może być przyczyną? Wina radia czy auta? Potrzebna pomoc elektromechanika czy mozna to sobie wydłubać w garażu? Pozdrawiam.
opelona9
Obserwowany

Auto: Opel Corsa Swing

Re: Radio a zapłon.

28 Sie 2016, 10:52

Skoro wszystko zaczęło się od podłaczenia radia i skończyło po jego odłączeniu, to albo źle zostało podłączone, albo poprostu jest uszkodzone.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006