Radio ?

Radio ?

09 Lut 2011, 19:18

Witam

Otóż jakieś 4 miesiące temu kupiłem radio nowe
Od paru dni mam tak, że jak chce włożyć panel to nic się nie dzieje tylko świeci całe radio ( podświetlenie, kolor niebieski), nic nie można zrobić itp tylko świeci.

Jakieś pomysły ? jakieś zwarcie czy radio padło ?
ziomek456

Re: Radio ?

09 Lut 2011, 19:28

Może nie styka dokładnie? Weź Patyczek do uszu, namocz dobrze w spirytusie i przetrzyj, dociśnij dobrze ten panel.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Lut 2011, 19:43

chyba wiem co się dzieje
w panelu radia jest najprawdopodobniej woda :shock:
czy można jakoś jeszcze radio uratować ? (póki co dałem na kaloryfer panel)
ziomek456

09 Lut 2011, 20:05

Musisz go rozebrać o ile się da. Do czyszczenia profesjonalnego elektroniki służy izopropanol ale w domowych warunkach spirytus również można wykorzystać. Najpierw musi wyschnąć, później przemyj go tymi patyczkami i daj do wyschnięcia gdzieś na kaloryfer. Później napisz jaki efekt.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Lut 2011, 20:16

okej napisze wkrótce
dzięki za pomoc

[ Dodano: 11 Luty 2011, 15:49 ]
nie była to woda

dodam, że jak podpinam radio to się tylko świeci gdy chcę powoli wyciągnąć panel to świeci coraz mniej

jakieś pomysły ?
ziomek456

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006