Rajd Gyulai Várfürdő Cup z udziałem Małysza i Martona

05 Sie 2012, 12:38

W ten weekend multimedalista olimpijski Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem biorą udział w rajdzie Gyulai Várfürdő Cup. Załoga otrzymała numer startowy 9. Rajd, który jest czwartą rundą FIA Central European Zone Cross-Country Trophy, rozpoczął się w miniony piątek 3 sierpnia i potrwa do dziś tj. niedzieli 5 sierpnia.

Rajd Gyulai Várfürdő Cup z udziałem Małysza i Martona

Adam Małysz i Rafał Marton jadą Mitsubishi L200. Załoga zajmuje szóste miejsce
w klasyfikacji T1. Rajd jest zaliczany do mistrzostw Węgier, Włoch i Słowacji. W piątek odbył się 15-kilometrowy prolog w Gyuli. Sobotni program obejmował dwa przejazdy oesów Kötegyán (30 km) i Újkígyós (48 km). Na niedzielę zaplanowano dwie pętle z próbami Kötegyán i Sarkad (37 km). Trasa mierzy 600 km, z czego 305 km to odcinki specjalne.

Rajd Gyulai Várfürdő Cup z udziałem Małysza i Martona

"Każdy start jest dla nas tak rywalizacją, jak i okazją do treningu. Jak podają organizatorzy od kilku dni w rejonie Gyuli pada deszcz. Trasa jest mokra i błotnista, zatem musimy się przygotować na różne scenariusze. Mam jednak nadzieję, że to nie przeszkodzi nam w zdobyciu dobrego miejsca." – powiedział Adam Małysz przed startem.

Rajd Gyulai Várfürdő Cup z udziałem Małysza i Martona

Do udziału w rajdzie zgłoszono 22 samochody, dwa motocykle, sześć quadów i dwa dwuosobowe Polarisy. Z jedynką pojadą liderzy strefy w T1, Miroslav Zapletal i Maciej Marton (Hummer H3 Evo). Kolejne numery otrzymali Zdenek Porizek (Hummer H3 Evo II), Karoly Fazekas (BMW X5), Erik Korda (Nissan Pick Up), Balazs Szalay (Opel Antara RR). W klasie TH zgłosili się Piotr Cierzniewski i Michał Bojar (SAM MRT).

POLECAMY Plany zespołu Małysz/Marton w 2012 roku

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3783
Zdjęcia: 13081
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dobór oleju do samochodu - zanim napiszesz, przeczytaj
    Ostatnimi czasy nasi forumowicze mają problem z doborem oleju do silników w swoich samochodach, zatem słów kilka na ten temat - do silnika samochodu należy lać olej taki, jaki zaleca producent samochodu. Dotyczy ...
    Szukasz samochodu do XXX zł? Przeczytaj koniecznie!
    Jesteś na tym forum pierwszy raz? Szukasz porady co kupić do wybranej przez Ciebie kwoty? Użyj wyszukiwarki! Może znalazła się już odpowiedź na dręczące Ciebie pytanie, a Ty zaoszczędzisz swój czas! Dbaj o forum i ...