Rajd Polski Kobiet ratuje życie

Rajd Polski Kobiet ratuje życie

14 Cze 2012, 17:56

W dniach 26-27 maja odbyła sie druga edycja Rajdu Polski Kobiet. Organizatorem oraz kreatorem inicjatyw była Fundacja Teraz Kobiety, partner fundacji Iberia Motor Company generalny importer aut marki SEAT w Polsce oraz marka Castrol.

Image

Wzorem ubiegłego roku skupiono sie na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej, dynamicznej walki Kobiet w Polsce z chorobami nowotworowymi.
Dzięki wspólnym wysiłkom i wczesnemu zdiagnozowaniu zmian onkologicznych udało się uratować życie i zdrowie wielu Kobiet.

Image

Do sportowej rywalizacji stanęło 30 załóg, w składzie, których znalazły się m.in. jadące SEAT-ami Ewa Gawryluk, Anna Popek i Olga Bończyk, bodące od pierwszej edycji z hiszpańską marką, drugie w swojej klasie i trzecie w klasyfikacji generalnej Kobiecy team SEAT-a Ewa Litwińczuk i Monika Kozicka oraz Joanna Zientarska, Dolota Delong czy Katarzyna Janowska. W rajdzie w roli wsparcia operacyjnego po raz pierwszy pojawili się sie również mężczyźni w składzie: jadący SEAT-em Leonem Cupra R – Waldemar Błaszczyk czy pilotujący SEAT-a Altea 4 Freetrack Michał Fajbusewicz oraz m.in. Leszek Kuzaj, Rafał Sonik, Kamil Butruk czy Paweł Szkopek.

Image

Całość trasy wynosiła ponad 140 km uwzględniając 7 prób szybkościowych rozgrywanych na zamkniętych, specjalnie przygotowanych odcinkach prób KJS-owych oraz Super Próba łącząca się z VII Rajdem Piaseczna i wieńcząca rywalizację.

Image

Rajd Polski Kobiet to jednak nie tylko rywalizacja. To przede wszystkim profilaktyka
i badania. Wszystkim uczestniczkom Rajdu przeprowadzono badania profilaktyczne.
W podstawianych mammobusach na całej trasie Rajdu w Europejskim Centrum Onkologii w Otwocku oraz Centrum Medycznym w Piasecznie mieszkanki okolicznych miejscowości przeprowadziły badania piersi, a tylko podczas rajdowego weekendu wykonano ponad 205 mammografii i 118 cytologii oraz dokonano zapisów na kolejne badania.

Image

Wspólna działalność Fundacji Teraz Kobiety i SEAT-a nie kończy się tylko na samym Rajdzie. Do końca września w całym kraju przy salonach SEAT-a organizowane będą Pikniki Medyczne, zachęcające do profilaktyki i umożliwiające nieodpłatne wykonywanie badań.

POLECAMY SEAT Altea 4x4-Freetrack z rocznika 2012

Do tej pory zebrano łącznie 28,5 litra krwi, a 10 osób zapisało się do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku.

źródło: Seat
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4298
Zdjęcia: 10186
Rejestracja: 08 Mar 2006, 21:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Bezpieczna podróż na ferie zimowe Bezpieczna podróż na ferie zimowe
  Ferie są dla kierowców okresem wyjazdów rodzinnych w góry, na narty czy na wypoczynek. Wypadające w okresie zimowym podróże oznaczają trudne warunki na drogach, a co za tym idzie wymagają dobrego ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti