Rajd Polski Kobiet

Rajd Polski Kobiet

30 Cze 2011, 00:45

W dniach 17-19 czerwca odbyła się pierwsza edycja Rajdu Polski Kobiet. SEAT-y Altea 4x4 Freetruck udostępnione przez Iberia Motor Company S.A., generalnego importera SEAT-a na polski rynek, przebyły ponad 300 km rajdu, na trasie którego rywalizowały na kilku odcinkach specjalnych. Auta prowadzone przez załogi składające się wyłącznie z kobiet przebyły drogę z Warszawy do Białegostoku.

Organizatorem oraz kreatorem rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety, której działalność skupia się na propagowaniu profilaktyki onkologicznej oraz aktywnej i dynamicznej walki Kobiet z nowotworem. Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych projektów na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych.

Image Image Image Image

17 czerwca o godzinie 17:30 w hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona profilaktyce onkologicznej, jednocześnie odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet. W obecności licznie przybyłych gości, sponsorów, patronów, partnerów, współorganizatorów, organizatorów, stacji telewizyjnych, radiowych i prasy - ceremonii otwarcia dokonała Martyna Wojciechowska i Jarek Kazberuk, którzy są oficjalnymi twarzami Rajdu, oraz Witold Prószyński - Komandor Rajdu. Na konferencji obecne były wszystkie zgłoszone załogi rajdowe, wśród czterdziestu dwóch uczestniczek była między innymi: Ewa Gawryluk, Dorota Kamińska, Natasza Caban, Jadwiga Gryn.

Dnia 18 czerwca o godzinie 08:30 spod hotelu Le Meridien Bristol w Warszawie wystartował pierwszy Rajd Polski Kobiet. Łączna długość trasy rajdu to ponad 300 km, 4 próby - odcinki specjalne, ponad 20 miast i miejscowości, przez które przejechały załogi promując badania i profilaktykę onkologiczną (m.in.: Warszawa, Białobrzegi, Trzcianka, Wyszków, Długosiodło, Nowogród, Łomża, Kiermusy, Tykocin). Załogi jechały odpowiednio przygotowanymi do rajdu off road autami. SEAT oddelegował do tego celu auta z napędem 4x4 dysponujące 2.0 litrowymi jednostkami diesla legitymującymi się mocą 170 KM nie zapominając przy tym o ochronie środowiska, czyli małym spalaniu oraz niskiej emisji CO2 do atmosfery – SEAT-y Altea Freetruck.

Image Image

Na Trakcie Choroskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów oraz certyfikatów ukończenia pierwszej edycji Rajdu Polski Kobiet. Przez całą trasę rajdu załogom towarzyszyła ekipa filmowa TVN oraz wiele innych mediów.

Jednocześnie w trakcie Rajdu prowadzone były bezpłatne badania mammograficzne oraz prowadzona była akcja poboru krwi. W Warszawie, Łomży i Białymstoku udostępnione były dla Kobiet mammobusy. W akcję włączyło się także kilka placówek medycznych, które w czasie trwania rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne i cytologiczne. Są to: Centrum Onkologii w Warszawie, Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Za ostatnią załogą podążał mammobus, który świadczył usługi w tych miejscowościach, w których nie było mammobusu stacjonarnego.
W wyniku podjętej inicjatywy wykonano 63 cytologie, 108 mammografii, a honorowymi dawcami krwi zostało 115 osób.

Dzięki inicjatywie Rajdu Polski Kobiet - Fundacja Teraz Kobiety jeszcze raz przypomniała wszystkim jak ważna jest idea dynamicznej walki Kobiet z nowotworem. To profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia i zapobiegania chorób nowotworowych u Kobiet.

Zobacz też: Seat z fundacją Teraz Kobiety

źródło: seat.pl
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4298
Zdjęcia: 10186
Rejestracja: 08 Mar 2006, 21:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Koncepcyjne modele Lexusa Koncepcyjne modele Lexusa
  Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti