Rambler Marlin

Rambler Marlin

01 Gru 2016, 10:29

Rambler Marlin - samochód osobowy klasy średniej produkowany pod marką AMC (American Motors Corporation) w latach 1965–1967. Jedyną dostępną opcją nadwoziowa był 2-drzwiowy fastback, napęd przenoszony był na oś tylną. Tylko samochody z 1965 roku nosiły oznaczenia Rambler (tak jak nasz ze zdjęcia poniżej), od 1966 zmieniono je na AMC.

Samochód cechował się wymiarami 4953mm długości i miał rozstaw osi równy 2845mm.
Dostępne były silniki rzędowy R6 155KM o pojemności 3,8l i dwie V8, pierwsza o mocy 200KM z pojemności 4,8l oraz o mocy 280KM z pojemności 5,6l.

Rambler Marlin miał konkurować z samochodami takimi jak Ford Mustang i Plymouth Barracuda.

Image

Image

Image

Image
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

• Warto przeczytać
    • Autobus piętrowy na pochylni, Scania OmniCity
      Master Truck
      Chevrolet Camaro - model RC
      Drift - BMW