Ramka rejestracyjna z wyświetlaczem LED, a kodeks drogowy

19 Sie 2013, 12:17

Witam!! Znalazłem w internecie ramkę ramkę pod rejestracje z wyswietlaczem led na którym leciała by moja reklama teraz pytanie za 100pkt czy takowa ramka jest zgodza z kodeksem przepisu drogowego itp, a moze jednak moge przez to utracic d. rej :)

oto screen
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

19 Sie 2013, 15:45

RomualdPLN napisał(a):a moze jednak moge przez to utracic d. rej

Przez ramkę ?? Raczej ciężko, napisy są i będą, a że tutaj są ruchome.. Ja osobiście nie widzę żadnego problemu..
Możesz jeszcze coś takiego sobie kupić..

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

20 Sie 2013, 09:48

Ja powiem tak - to zalezy od policjanta, który cię zatrzyma. Jest w ustawie przepis, który mówi, że nie wolno na samochodach umieszczać rzeczy, które rozpraszają uwagę innych kierujących. Nie pamiętam artykułu, ale jest coś takiego. Chyba, że się to zmieniło. Kiedyś na forum był taki temat. Jako że w dzień to nie będzie problemem dla innych, to jak jest ciemno może już problem się pojawić.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Sie 2013, 20:21

silvo44 a nie wiesz jak sie nazywa fachowo to cudo co pokazałes na zdjeciu? aukcja allegor mile widziana :)
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

21 Sie 2013, 14:41

To było kiedyś na allegro, ale od jakiegoś czasu nie widzę..
Aukcja miała nazwę chyba jak towar - messenger..
Jeśli umiesz szukać w archiwum to można spróbować.. Fotka jest z 2008/03/31
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

21 Sie 2013, 14:57

każdy policjant może za coś takiego w ramce rejestracji zatrzymać dowód,
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32 poz. 262 z dnia 26 lutego 2003 r. z późniejszymi zmianami)
-Oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej:
Liczba świateł: liczba taka, aby zapewniała dobre oświetlenie tablicy rejestracyjnej
Barwa świateł : tylko biała
Inne wymagania: w sposób zapewniający oświetlenie miejsca umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej
Własności świetlne: powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m
Inne warunki: nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25 m

jeśli nie będzie to w ramce i bezpośrednio przy tablicy to możesz mieć wszędzie jeśli w ramce to DR mówi papa :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Giulia
    Sedan Alfy Romeo spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. A z najcieplejszym oczywiście jego sportowa wersja Quadrifoglio z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 510 KM, który opracowano razem z Ferrari. ...
    Światowa premiera Golfa TDI BlueMotion
    Debiutujący w Genewie seryjny nowy Golf TDI BlueMotion to jeden z najoszczędniejszych obecnie samochodów. Golf ten napędzany jest nowym silnikiem TDI (wysokoprężny z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem) o mocy ...

21 Sie 2013, 16:02

Przesadzasz..
Po 1. - nie jest to oświetlenie tablicy ..
Po 2. - nie jest to białe światło
Po 3. - dlaczego napisy reklamowe na ramkach nikomu nie przeszkadzają, a taki wyświetlacz miałby ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

22 Sie 2013, 09:21

Art.60 pkt1 pdpkt 3 ustawy prawo o ruchu drogowym - zabrania się : ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic.
Jak kto sobie to zinterpretuje, jego sprawa. Osobiście uważam, że policjanci, zinterpretują to tak, jak mówi powyżej zacytowany przepis, czyli, że stwierdzili iż przez ta ramkę tablice były nieczytelne i nie mogli odczytać numerów rejestracyjnych. A jak ktoś chce się kłócić bądz szwędać po sądach, ma na to czas i pieniądze...
Oprócz tego był jeszcze gdzieś przepis, że zabrania się umieszczania na pojeździe rzeczy, które mogą rozpraszać uwagę innych kierujących, ale juznie chce mi się tego szukać w gąszczu przepisów. Policjanci napewno wiedzą jaki to art.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Sie 2013, 10:12

silvo44 napisał(a):Po 1. - nie jest to oświetlenie tabli

ale jest to oświetlenie na tablicy i podlega niestety temu przepisowi
silvo44 napisał(a):Po 2. - nie jest to białe światło

no właśnie a na tablicy może byc tylko białe i to nie świecące do tyłu a "na tablice"
silvo44 napisał(a):Po 3. - dlaczego napisy reklamowe na ramkach nikomu nie przeszkadzają, a taki wyświetlacz miałby ??
bo napis nie świeci ni nie może być traktowany jako oświetlenie

ogólnie rzecz biorąc w nocy może być zaburzenie czytelności tablicy ( a na pewno policja to tak zinterpretuje), poza tym mocne diody jednak oślepiają, nie wiem jaka moc jest tych w ramce ale jeśli widziałaś tablice reklamowe diodowe to wiesz że czasem mogą aż oślepiać w nocy, czy jest to logiczne czy nie to już inna sprawa, ale niestety interpretacja przepisu będzie dla kierowcu skutkowałą utratą DR
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

22 Sie 2013, 10:52

ok rozumiem, a jakbym taki napis jak kolega podeslal zamontował na klapie bagaznika?? Wtedy jakim podlega przepisom?:)
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

22 Sie 2013, 11:10

ogólnie na przykłąd na tylnej szybie czy klapie żeby nie był w pobliżu światła STOP i światła p/mgielnego i w teorii powinno przejść
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

15 Kwi 2015, 11:45

Panowie policjanci powinni się doedukować Co to jest Digital Signage. Ja miałem taką ramkę i bez problemu przechodziłem kontrole policyjne i przeglądy.
diandir641
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 11 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Paliwo: Diesel

11 Maj 2015, 00:10

Kupiłem tą ramke zainwestowałem.. Długo nie trzeba było czekać na HALT!! Zostałem pouczony w nocy na autostradzie a4 ze jesli ja teraz zdemontuje ale tablica bedzie wisieć skończy sie na pouczeniu jesli nie to MANDAT 200 i zamiast dowodu papier do diagnosty.. musiałem zrobić w tablicy dziury zeby zawiesić rejestracje a co za tym idzie zniszczyłem troszkę blache rejestracji(dobrze że miałem płaski śrubokręt w maszynie i 2 wkręty które wykręciłem z przedniego zderzaka :P ) ale organ ścigania dodał po przyjacielsku że jakby ten napis był za tylną szybą maszyny i w kolorze innym niż czerwony i niebieski (kolory policyjne ) np zeby był w zielonym to mogę jezdzić do woli bo nie mogą ingerować co znajduje sie w kabinie.. chyba że to zioło AK albo narko takto możesz Pan nawet szyby osrać - jego słowa :)
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)