Rdza, garaż czy chmurka? Sól na drogach...

Rdza, garaż czy chmurka? Sól na drogach...

13 Lis 2016, 07:00

Siemanko, chciałem was zapytać jak najlepiej trzymać auto w zimie tak aby nie zalazło rdzą? Dodam, że na zimę nie mam żadnego garażu tylko plandekę i specjalny pokrowiec na mojego golfa. On na chwilę obecną jest w stanie bardzo dobrym od rdzy, podwozie mam zakonserwowane ale chodzi mi o nadkola, klapę itp itd.
Moje pytania brzmią:

Lepiej trzymać auto pod gołym niebem, pod plandeką czy w pokrowcu? (Jak sie uda może jeszcze w tym mies. bedzie garaż).

Czy sól sypana na drogach wpływa negatywnie na blachę i sprzyja rdzewieniu auta?

Co mogę zrobić aby zminimalizować korozje?
mlodyidosia
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 01 1916
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf 3 GTI
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Rdza, garaż czy chmurka? Sól na drogach...

14 Lis 2016, 15:32

Jeśli nie masz garażu, to plandeka, póki co, będzie dobrym rozwiązaniem. Ja teraz w ogóle nie mam garażu, samochód codziennie siedzi pod plandeką i jakoś daje radę. :yes:
Maciek77
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Audi A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna? Co potrafią skrzynie biegów? Ręczna czy automatyczna?
    Wytworzenie momentu napędowego to dopiero połowa sukcesu samochodu – moment ten trzeba jeszcze przenieść na koła. By odbywało się to efektywnie i komfortowo, ŠKODA opracowała szeroką ofertę układów napędowych oraz skrzyń ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006