Reajestracja samochodu!!

reajestracja samochodu!!

21 Kwi 2009, 14:45

Witam mam takie pytanie
Chce kupić samochód od znajomej z Łotwy, ona ma mi przywieź to auto do polski i tutaj podpiszemy umowę - proszę o poradę, jakie papiery, dokumenty ona musi zabrać ze sobą abym bezproblemowo mógł zarejestrować ten samochód w naszym kraju, bez potrzeby wykupywania tablic zjazdowych jak w przypadku sprowadzenia samochodu Np z Niemiec.
Czy musze postąpić tak samo jakbym to auto kupił za granicą??
Pyzdr
moizes
Nowicjusz

Re: reajestracja samochodu!!

21 Kwi 2009, 19:41

postępujesz tak jakbyś kupił to auto za granicą z tą różnicą, że w urzędzie skarbowym nie składasz VAT-24 i nie płacisz 160 zł z tego tytułu tylko:
1. składasz PCC-3 - płacisz 2% wartości rynkowej pojazdu do Urzędu Skarbowego
2. składasz podanie o wydanie zaświadczenia o braku obowiązku zapłaty podatku VAT - opłata 17 zł

reszta identycznie jak przy sprowadzeniu samochodu z zagranicy.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: reajestracja samochodu!!

22 Kwi 2009, 02:58

Serdecznie dziękuje:)
I mam jeszcze jedno pytanie:
Ten samochód ma być przywieziony w sobotę do, w-wy która jest kawałek drogi od mojego zamieszkania (małopolskie).
Skąd mogę wziąć ubezpieczenia i tablice rejestracyjne (tymczasowe) abym mógł legalnie przejechać tym samochodem do domu i tam go w poniedziałek już zarejestrować na stałe.

(przepraszam, jeśli to pytanie jest laickie, ale nigdy nie miałem wcześniej do czynienia z zakupem samochodu i formalnościami z tym związanymi)
moizes
Nowicjusz

23 Kwi 2009, 17:29

po załatwieniu wszystkich formalności - urząd celny, skarbowy, tłumaczenia, opłata recyklingowa zgłaszasz się do swojego urzędu komunikacji z wnioskiem o wydanie próbnych tablic (czerwone) po to, żeby zrobić badanie techniczne.

W dniu rejestracji ubezpieczasz samochód.

Z tablicami, OC, pozwoleniem czasowym jedziesz po samochód - robisz badanie technicznie i ponownie do urzędu komunikacji - rejestracja czasowa - czarne tablice, ten numer rejestracyjny zostaje na stałe.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    Dragster JET CAR PREDATOR Dragster JET CAR PREDATOR
    Francuski samochód Jet Car Predator ma aż 6000 KM i silnik odrzutowy. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną. Nazwa : Dragster JET CAR PREDATOR Silnik : Amerykański Turbojet z samolotów myśliwskich. Typ ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti