Reduktor? Kia sorento

26 Maj 2008, 17:13

Witam uzytkowników forum po raz pierwszy. Posiadam kijankę sorento 2,5 diesel. Zauważyłem ostatnio, że przy najechaniu na większą dziurę lub nieróność zdarza się że wysiada jakby napęd całego samochodu. Silnik nie gasnie ale nie ma napędu. dzieje się to zarówno przy napędzie 4x2 jak i 4x4. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu jest wszystko ok - autko dalej jedzie - do czasu najazdu na większą dziurę. Co może być przyczyną?
z góry dziękuje za każdą pomoc w wyjasnieniu.
Tomek
tomlom
Nowicjusz
 
Posty: 3

03 Cze 2008, 08:23

w kia jest reduktor? w jaki sposób się go włącza, manualnie czy elektrycznie? jeśli elektrycznie to może to być problem z elektroniką.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

08 Wrz 2008, 08:47

ma przełącznik elektryczny. a więc na co ukierunkować mechanika? dzięki z góry za sugestie.
tomlom
Nowicjusz
 
Posty: 3

08 Wrz 2008, 19:45

nie mam pojęcia. najbezpieczniej i najpewniej będzie jak pojedziesz do serwisu. wiem, zapłacisz sporo ale zdiagnozują Ci usterkę od razu i nie będziesz tracił kasy na poszukiwania w ciemno.
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

08 Wrz 2008, 21:25

dzięki
tomlom
Nowicjusz
 
Posty: 3

01 Lut 2009, 18:57

W moim Sorento jest na stałe włączony napęd na tylne koła , nie ma możliwości wyłączenia go , do szybkości 80 km/h mogę włączyć napęd na 4 koła , włącza się go elektrycznie , w bardzo trudnych warunkach mogę włączyć reduktor , jednak do jego włączenia muszę się zatrzymać i bardzo uważać ponieważ na koła przenoszona jest wtedy olbrzymia moc .
Niektóre Sorento miały stały napęd na 4 koła i przełącznik na reduktor.
Ciekawe co było przyczyną tego objawu . Sprzęgło?.
Napisz jak sobie poradziłeś.
Stacja1
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...
    LED-owa rewolucja
    Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...