Reflektory i żarówki...

Reflektory i żarówki...

06 Sty 2010, 19:42

Witam. Przepraszam, że piszę na zły temat, ale pilnie potrzebuję informacji. Nie mogę tego nigdzie znaleść i chyba nie znajdę... Nie mam książki a potrzebuję zaliczyć przedmiot :/ :

=> Odlewki na reflektorach (Co znaczą oznaczenia na nich np. R8, 1421091 itp...)
ps. Na każdym reflektorze samochodowym jest odlewka z podobnymi oznaczeniami...
=> Budowę żarówki ksenonowej i oznaczenia (D1,D2)
=> Budowę żadówki halogenowej i oznaczenia (H4,H7)

Jakby ktoś wiedział coś na ten temat, bardzo prosił bym o odpowiedź. Nie miałem gdzie napisać, więc napisałem tutaj. Jeszcze raz przepraszam, ale mam tak porypanego nauczyciela w szkole, że przyjdzie na lekcje tylko po to żeby przeczytać co mu każą. Zatrzymał się na pewnym etapie (Fiat 125/6 p, Żuk i Syrenka). Nie umie wytłumaczyć prostych czynności związanych z diagnostyką samochodową... Zrobiliśmy mu "Test" to nie odróżnia zaworów ssących od wydechowych, kolumna McPhersona nie jest częścią konstrukcji zawieszenia. Nie ogarniam kolesia... Proszę Pomóżcie ! ! !
Lektor71
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

Re: Reflektory i żarówki...

08 Sty 2010, 11:16

szukaj w wyszukiwarce pod hasłem "oznaczenia na reflektorach samochodowych"
albo normy ECE, które mówią o kraju dopuszczenia do ruchu, typu żarówek i rodzaju świateł, reszta to będzą oznaczenia producenta.

Musisz się trochę bardziej wysilić, chyba nie chcesz, żeby ktoś podał ci wszystko na tacy ;)
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód