Rejestracja auta z niemiec. Recykling?

Rejestracja auta z niemiec. Recykling?

01 Cze 2016, 17:09

Witam. Zakupiłem ostatnio auto z niemiec. Sprowadzone było w 2014 do polski, zrobiony przegląd, tłumaczenia i akcyze. I teraz mam pytanie. Czy rejestrując auto bede musiał zapłacić recykling?
Maciek210
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Maj 2011, 12:17
Miejscowość: Lubelskie

Re: Rejestracja auta z niemiec. Recykling?

02 Cze 2016, 09:30

Od 1 stycznia 2016 r. [link wygasł], ale wcześniej opłaty dokonywał ten, kto sprowadzał auto, a nie ten, kto je rejestrował. Czyli w tym przypadku opłata za auto powinna być dokonana w 2014 i to osoba, która sprowadziła auto ma obowiązek przekazania Ci dowód uiszczenia tej opłaty (będzie on potrzebny przy rejestracji).
Ubea
Początkujący
 
Posty: 117
Rejestracja: 06 Kwi 2016, 13:55
Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny
  Za odpowiednie, zgodne z przepisami działania transportowe odpowiadają gminy. To właśnie na nie spada obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym do szkół i przedszkoli dzieciom. Według raportu NIK, w ...
  Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
  Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Sharan, wnętrze
   VW TOURAN CZARNY MAT
   8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
   Ford Focus II, Bestia
   Wyścigi na motorach na 1-8 mili