Rejestracja auta ze współwłaścicielstwem

15 Sie 2012, 17:29

Witam. W przyszłym roku planuję zakup samochodu, chciałbym to zrobić jako ojca właściciela a ja współwłaściciel jako, że tak wyjdzie najtańsze OC. Tylko, że tata mieszka na Dolnym Śląsku a ja w Poznaniu. Czy tablice rejestracyjne są przypisywane bezpośrednio pod właściciela (czyli D na blachach) czy mógłbym zarejestrować tak, żeby były PO?
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

15 Sie 2012, 19:05

warzywo napisał(a):Tylko, że tata mieszka na Dolnym Śląsku a ja w Poznaniu.

A więc będzie DXX XXXX....
WK wystawia DR na własciciela....Współwłsciciel jest tylko dopisywany w adnotacjach...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Sie 2012, 19:26

A jak ojciec byłby współwłaścicielem to też są zniżki jakby był właścicielem?
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

15 Sie 2012, 19:29

warzywo napisał(a):A jak ojciec byłby współwłaścicielem to też są zniżki jakby był właścicielem?

Myślę ze raczej nie/nie jestem tego pewny-tak było kiedys ale to juz przeszłośc.../....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

16 Sie 2012, 08:40

Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku będzie taniej za OC, niż byś miał je mieć tylko na siebie. Natomiast w części TU korzystniej wyjdzie, jeśli to Tata będzie głównym właścicielem.

Jeśli mieszkasz w Poznaniu to "obce rejestrację" bardzo ułatwią Ci jazdę po tym mieście - wiem to z doświadczenia. Tubylcy więcej Ci wybaczą na drodze. Np. jak się w korku będziesz próbował gdzieś wcisnąć to każdy Cię wpuści na obcych blachach. W końcu to obcokrajowiec - no mógł nie wiedzieć :mrgreen:
dominicue
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Seat Cordoba Vario
Silnik: ASV
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

16 Sie 2012, 15:26

Teoretycznie w korku niby łatwiej. Ale raz miałem taką sytuację, że na osiedlowym parkingu w miejscowości pod Poznaniem stanąłem z PO na parkingu (a dookoła same PZ) i mi ktoś poprzebijał wszystkie koła. Dlatego boję się, że jak stanę na jakimś osiedlu z DKL na blachach to może się to komuś nie spodobać. Wiadomo jak to jest na osiedlach, ktoś uważa że to jego święte miejsce i robi wszystko żeby nikt mu więcej nie zajął. No ale jak mam płacić 2k tylko z tytułu, że mam 22 lata to ja dziękuje za taki stan rzeczy ;P
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

16 Sie 2012, 19:16

warzywo napisał(a):Ale raz miałem taką sytuację, że na osiedlowym parkingu w miejscowości pod Poznaniem stanąłem z PO na parkingu (a dookoła same PZ) i mi ktoś poprzebijał wszystkie koła. Dlatego boję się, że jak stanę na jakimś osiedlu z DKL na blachach to może się to komuś nie spodobać. Wiadomo jak to jest na osiedlach, ktoś uważa że to jego święte miejsce i robi wszystko żeby nikt mu więcej nie zajął.

Ludzie są gorsi jak świnie, też się o tym przekonałem, ale nic na to nie poradzisz. Jednak Polsce jeszcze daleko, bardzo daleko do cywilizacji.

Co do ubezpieczenia. Ja dwa lata temu kupowałem auto na siebie, później pół auta "podarowałem" mamie. W dowodzie ja byłem właścicielem, mama współwłaścicielem, auto ubezpieczałem w Allianzie i bez znaczenia było kto jest gdzie.W niektórych TU miało to większe znaczenie, niemniej pamiętam, że najtaniej (i najszybciej) wyszło w Allianzie, trochę drożej PZU, a dalej cała reszta z kwotami ponad 4 tys. PLN.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel