Rejestracja Pajero...

Rejestracja Pajero...

24 Lis 2009, 21:13

Witam :wink:

Mam pytanie..Czy istnieje możliwość zarejestrowania Mitsubishi Pajero 2,5 jako dostawczy? podobno wszystkie samochody terenowe można tak zarejestrować..tylko nie wiem jak to wygląda z używanymi samochodami :?: samochód będzie sprowadzany z Niemiec, dodam, że mam możlwość wyrobienia dowodu rejestracyjnego z wpisem "ciężarowy"..czy będę zwolniona z akcyzy? jak to wygląda? z góry dziękuje za odpowiedz :wink:
nasty_angel
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Lis 2009, 20:40
Miejscowość: Szczecin

Re: Rejestracja Pajero...

25 Lis 2009, 23:18

Jeżeli przywozisz do kraju samochód z zagranicznym dowodem rejestracyjny gdzie jako rodzaj masz wpisane ciężarowy i jest to pojazd dwu miejscowy to nie płacisz akcyzy.

W razie wątpliwości zadzwoń do swojego urzędu celnego.

pozdrawiam


Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1023
Rejestracja: 13 Lis 2008, 13:44
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Rejestracja Pajero...

26 Lis 2009, 22:35

Dziękuje za odpowiedz :wink: mam jeszcze jedno pytanie...czy po sprowadzeniu do Polski i zarejestrowaniu samochodu jako ciężarowy istnieje możliwośc przerejestrowania go na osobowy? jakie koszty się z tym wiążą (np konieczność zapłacenia ominiętej akcyzy)? :?:
nasty_angel
Nowicjusz
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Lis 2009, 20:40
Miejscowość: Szczecin

Re: Rejestracja Pajero...

27 Lis 2009, 00:48

nasty_angel napisał(a):Dziękuje za odpowiedz :wink: mam jeszcze jedno pytanie...czy po sprowadzeniu do Polski i zarejestrowaniu samochodu jako ciężarowy istnieje możliwośc przerejestrowania go na osobowy? jakie koszty się z tym wiążą (np konieczność zapłacenia ominiętej akcyzy)? :?:
akcyze bedziesz musial zwrócic ale po co chcesz zmieniać z powrotem na osobowy??
@DariuszSawicki z tymi 2 osobami to niekoniecznie tak jest, znam wiele terenówek sprowadzonych jako ciężarowe z pełnymi odliczeniami i z większą ilością miejsc, (ja mam 4ro miejscowego krótkiego Patrola, kolega 7mio osobową Toyote)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6626
Zdjęcia: 1
Rejestracja: 03 Wrz 2009, 23:40
Miejscowość: z błota ;)

akcyza od ciężarowego

29 Lis 2009, 19:38

Wiem, że WK rejestrują samochody z większą ilością miejsc - byle by był ciężarowy bo w świetle Prawa o Ruchu Drogowym w takim przypadku akcyza nie jest wymagana.

Przypadkiem spotkałem się z taką zasadą w UC, dzwoniłem do jakiegoś kierownika a ten powiedział, że to wynika z przepisów celnych - są tam kategorie CN więcej o tym pisałem tu
[link wygasł]
przy okazji informacji o samochodach kempingowych.

"Z informacji uzyskanych z urzędu celnego wynika, że samochody osobowe to pojazdy mechaniczne spełniające kryteria określone w poz. 59 załącznika nr 1 do ustawy.

Pojazdy samochodowe i inne pojazdy przeznaczone zasadniczo do przewozu osób inne niż te objęte pozycją CN8702 włącznie z samochodami osobo.wo-towarowymi (kombi) i wyścigowymi CN8703"

Nie czytałem jeszcze tych załączników ale widziałem np. decyzję jednego z UC gdzie osoba miała czteromiejscowe kombi ciężarowe i przez pomyłkę zgłosiła to do UC, zapłaciła akcyzę.
Jak się spostrzegła, że to błąd wystąpiła do UC o zwrot. UC stwierdził, że nie ma prawa do zwrotu gdzie na trzech stronach wyjaśniał te kategorie CN i udowadniał, że takie kombi jest traktowane jako osobowe mimo, że za granicą jest ciężarowe i podlega akcyzie.


W takich sytuacjach radzę zapytać w swoim UC i ewentualnie trochę sobie poczytać, żeby nagle nie obudzić się po jakimś czasie i mieć do zapłaty akcyzę z odsetkami....

Nie jestem doradcą podatkowym ale z racji mojej pracy spotykam się z różnymi sytuacjami i jeśli mam jakąś wątpliwość to informuję o takich przypadkach ludzi a oni sami podejmują decyzje podatkowe.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1023
Rejestracja: 13 Lis 2008, 13:44
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną? Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
  Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti