Rejestracja samochodu umowa na "NIEMCA" dokumenty

19 Cze 2009, 14:29

no ogólnie sprawa jest nieciekawa :D

Nie potrzebnie się przyznawałeś jakby nie patrzyć...

a tak z ciekawości co by było gdy się nie przyznał i powiedział, że auto nie zostało kupione w Polsce, daliby mu spokój czy jakieś większe piekło by się rozpętało :mrgreen: ?
Jeba* i się nie dać, a wyniki same przyjdą...
Wezyrro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych/Wrocław

22 Cze 2009, 10:57

Chcę Was wszystkich poinformować jak potoczyły się sprawy z rejestracją tego seacika. dziś byłem w urzędzie celnym po zaświadczenie o zapłaconej akcyzie, nie chcieli żadnego oświadczenia o numerach rejestracyjnych lawety. w urzędzie celnym poszło ogólnie bezproblemowo. udałem się odrazu do wydziału komunikacji złozylem wniosek Pani sprawdziła dokumenty przyjeła wniosek no i na godzinę 12 jestem umówiony na odbiór tablic i miękkiego dowodu . tak więc nie będzie chyba problemów. za duzo stresu, biegania załatwiania, już chyba nigdy nie sprowadze samochodu z zagranicy:)
ryterek
Nowicjusz

Miejscowość: niemcy

22 Cze 2009, 11:26

Ahoj!
Dzięki za podsumowanie. Miło przeczytać, że ci się wszystko udało.
Moje odczucia po kupnie "na niemca" - "nigdy więcej".
Borys
Borys68

22 Cze 2009, 23:20

Ale jak załatwiłeś sprawę urzędu skarbowego?!

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

24 Cze 2009, 18:47

w urzędzie skarbowym poszło najłatwiej, zaniosłem wypeklniona deklaracja vat 24 czy 25 juz nie pamiętam, zapłaciłem 160 zł i na drugi dzień miałem już zaświadczenie o nie płaceniu vatu. czeka się normalnie 3 dni chyba ale okazało się ze mam znajoma w urzędzie skarbowym:)
ryterek
Nowicjusz

Miejscowość: niemcy

26 Cze 2009, 09:24

Ja dostałem odmowe z US z uzasadnieniem ze Auto zostało kupione na terenie kraju, ze umowa została mi podana do podpisania, ze auto stało w komisie i ze znalazłem je w internecie - bo tak zeznałem i to sa głowne zarzuty odmowy wydania zaswiadczenia. Ale po pozniejszych telefonach z osobą posredniczącą w sprzedarzy tego auta dowiedziałem sie od niej, że to Niemiec wstawił je w Polski komis, ja poprostu przejerzdzałem i akurat trafiłem na to auto, a tego nie zeznałem w US. Chce wnieść teraz odwiłanie od ich decyzji. Bo przecierz nie ważne czy auto kupuje w Niemczech czy w Polsce, Wazne ze od Niemca, chyba nie musze jechac do niemiec zeby kupić od niego auto skoro on mógł przyjechać do mnie, a umowa podpisana za pomoca innej osoby jest tak samo ważna jak podpisana z Niemcem, przeciez tak samo podpisuje sie umowy z gońcami o telefon kom. czy inne rzeczy. Wiec licze, że anuluja swoja wczesniejsza decyzje , zreszta nie mam innego wyjscia.
Oczywiście prosze w dalszym ciągu o wasze porady, za wszystkie z góry dziekuje.
Pozdrawiam.
amik.dvs
Nowicjusz

Miejscowość: Zach-Pom
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...
    Motor Show Poznań 2016 Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...

• 26 Cze 2009, 11:10

na pewno umowy podpisanej z Niemcem nie może za Niemca podpisać byle kto. Można by to zrobić pod warunkiem, że Niemiec upoważni Polaka na piśmie. Wtedy w umowie jako sprzedający występuje Niemiec reprezentowany przez Polaka.
    Polak podpisuje z upoważnienia Polak

Jeżeli samochód Niemiec oddał do komisu to jest inna sytuacja - Niemiec spisuje umowę komisu z polskim komisem i tak jak się dowiedziałem to teraz komis ma obowiązek załatwić wszystkie formalności - US i UC i dopiero potem sprzedaje tobie samochód dając wszystkie dokumenty.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    DariuszSawicki
    Stały forumowicz

04 Lip 2009, 19:02

Ehhh ... Problemów ciąg dalszy ... US stwierdził, że wystarczy jak zapłace podadek od auta kupionego w kraju. Teraz w U.Komunikacji jest problem z umową, a mianowiecie to iż wg. umowy jest podpisana w niemczech i, że najprawdopodobniej jest sfałszowana. Teraz najprawdopodobniej czeka mnie wizyta w prokuraturze. Czekam na odp. z U.Komunikacji co postanowią bo narazie nic nie wiedza sami też co dalej.
    Jestem załamany to mało powiedziane - nie mam pojecia co z tym fantem zrobić.
    Czy ktoś miał z takim czymś juz do czynienia ?
    :(
    amik.dvs
    Nowicjusz

Miejscowość: Zach-Pom

06 Lip 2009, 22:13

sam mocno gmatwasz tę sytuację.
    w jednym poście piszesz, że auto kupiłeś w polskim komisie od Niemca, który tam wstawił do komisu a w drugim, że na umowie jest napisane, że umowa została zawarta w Niemczech.

Z faktu miejsca zawarcia umowy wynikają różne procedury postępowania.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    DariuszSawicki
    Stały forumowicz

Re: Rejestracja samochodu umowa na "NIEMCA" dokume

12 Lut 2010, 20:15

Witam
    Proszę o pomoc kupiłam samochód ale z umową podpisaną z włochem w urzędzie skarbowym zamiast powiedzieć że kupiłam samochód we włoszech powiedziałam że kupiłam w kraju nie chcą mi wydać vat 25 co mogę zrobić pomocy :?:
    Astra05
    Nowicjusz

Miejscowość: zakroczym

09 Cze 2010, 18:12

Witam serdecznie, długa szukałem fachowego forum i wreszcie znalazlem...
    Mam jeden zasadniczy problem, mam 20 tys do wydania, znalazlem bardzo fajnego peugeota 206 z 2007 roku, sprowadzany z Francji lecz jeszcze nie zarejestrowany.
    Sprawa wygląda następująco, osoba tzw. pośrednik kupił samochód od Francuza, nie podpisując z nim przy tym żadnej umowy kupna-sprzedaży (podejrzewam, że Francuz stworzył sobie fikcyjną umowę dla celów podatkowych)
    W tym momencie ważne dla mnie jest co mam zrobić w tym wypadku... Przy standardowej umowie kupna sprzedaży wymagany jest numer dok. tożsamości, którego ten pośrednik niestety nie zna! Adres i dane sprzedającego posiadam (na karcie pojazdu)
    Umowa kupna-sprzedaży jest mi potrzeba do rejestracji samochodu, jednakże ja nie mam w ogóle kontaktu z tym Francuzem, co w takim wypadku mam zrobić? nie ukrywa, że bardzo jestem zainteresowanym tym autem... więc proszę fachowców o pomoc!!
    Liczę na odpowiedzi!!
    NO rasizm!
    p_rzemol
    Nowicjusz

Miejscowość: Gliwice

11 Cze 2010, 04:45

p_rzemol napisał(a): Przy standardowej umowie kupna sprzedaży wymagany jest numer dok. tożsamości, którego ten pośrednik niestety nie zna! Adres i dane sprzedającego posiadam (na karcie pojazdu)

W celu zarejestrowania samochodu sprowadzonego z zagranicy musisz przedłożyć we właściwym urzędzie następujące dokumenty:
    - wniosek o rejestrację pojazdu,
    - dowód nabycia samochodu za granicą-umowa kupna ,faktura (konieczne jego tłumaczenie przez przysięgłego tłumacza),i nigdzie nie jest napisane ze musi być jakis numer jakiegoś tam dowodu .
    - dokument potwierdzający zarejestrowanie lub wyrejestrowanie za granicą (koniecznie także tłumaczenie dokumentów przez tłumacza przysięgłego),
    - dokument potwierdzający zapłatę akcyzy,
    - zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające uiszczenie podatku od towarów i usług lub brak takiego obowiązku (druk VAT 25),
    - zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego w kraju (tzw. pierwsze) wykonanego w uprawnionej stacji diagnostycznej (jest to specjalne badanie techniczne dla pojazdów sprowadzonych z zagranicy),
    - dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej,
    - dowód uiszczenia opłaty recyklingowej
    Tak ze wypisuj umowe i szerokiej drogi.pozdro
    mimi
    milutki5
    Aktywny

Miejscowość: małopolska

11 Cze 2010, 22:35

prawda jest taka, że to Polak coś zrobił ze swoją umową bo nikt o zdrowych zmysłach nie sprzedaje samochodu bez dokumentów i nie wiedząc komu sprzedał. We Francji umowy sporządza się w trzech egzemplarzach.

Wielu tak robi, większości się udaje, niektórzy mają problemy.

Ja zawsze radzę spisywać umowę z tym od którego kupujesz. W razie jakichkolwiek problemów masz dane sprzedawcy a nie Francuza, który pewnie zawarł umowę z kimś innym.

Wybór należy do Ciebie.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    pozdrawiam

Dariusz Sawicki
    DariuszSawicki
    Stały forumowicz

14 Cze 2010, 19:19

Sprawa wygląda tak, że osoba która podpisała umowę kupna-sprzedaży z Francuzem zrobiła to tylko po to by Francuz miał dowód sprzedaży tego samochodu!! Wydaje mi się, iż nie jest to do sprawdzenia, nasze urzędy i urzędy francuskie nie prowadzą jakiejś dokładnej ewidencji i nie wymieniają się danymi przy każdej umowie kupna sprzedaży...
    Jest z tym problem polegający na zapłacie podatku od uzyskanego przychodu, osoba od której kupie samochód w Polsce nigdzie nie figuruje jako właściciel tego pojazdu i dlatgeo dla niej jest też korzystne takie rozwiązanie!!
    Mam duży dylemat co w takiej sytuacji zrobić, wiadomo Francuz przedsatwił w urzędzie swoją umowę kupna-sprzedaży, ja natomiast też będę musiał taką umowę przedstawić przy rejestracji samochodu...
    NO rasizm!
    p_rzemol
    Nowicjusz

Miejscowość: Gliwice

14 Cze 2010, 19:24

Pamiętaj tylko jedno-jezeli będzie cos nie tak to Ty zostajesz sam.... :!: :!: :sad:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy od: 10 07 1979
    Auto: VW JETTA
    Silnik: 50KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008