Rejestracja samochodu z Niemiec

Rejestracja samochodu z Niemiec

25 Sie 2016, 20:42

Mam do Was wielką prośbę o napisanie mi jakich dokumenty ma posiadać samochód sprowadzony z Niemiec, który kupię z komisu przy założeniu, że cyt. "auto jest przygotowane do rejestracji, posiada akcyzę, tłumaczenia dokumentów i badanie techniczne. Koszt 256 zł. Faktura Vat-marża kupujący zwolniony z opłaty skarbowej 2%". Z tego co ja wyczytałem potrzeba zaswiadczenia opłaty akcyzowej, zwolnienie z podatku VAT, przegląd techniczny, dowód rejestracyjny mały i karta pojazdu duża (brief mały i duży), oraz ich tłumaczenia i faktura vat-marza z komisu. Co oznacza ciągłość umów? Czy umowy muszą być ze wszystkich czynności kupna sprzedarzy od początku istnienia samochodu? Czy tylko muszą być od momentu ewentualnej sprzedaży samochodu przez osobę będącą w briefie jako ostatni właściciel. Tzn. Umowa k-s komis-właściciel Niemiec i faktura komis -ja. Czy ja muszę posiadać umowę sprzedaży między Niemcem, a komisem? Bardzo proszę o rozwiania moich wątpliwości szczególnie w związku z ciągłością umów.
Astec
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

Re: Rejestracja samochodu z Niemiec

25 Sie 2016, 21:32

Czy wszystko to co znalazłem w tym artykule jest nadal aktualne?
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... misow.html
Astec
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel Astra Sports Tourer - nagroda Auto der Vernunft 2012 Opel Astra Sports Tourer - nagroda Auto der Vernunft 2012
    Czytelnicy czołowego magazynu konsumenckiego w Niemczech "Guter Rat" oraz "SUPERillu" wybrali trzy modele samochodów, które stanowią najbardziej rozsądny wybór spośród bardzo szerokiej oferty produktowej ...
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Chevrolet Corvette 4x4 VTG, pokazowe rozgrzewanie opon
      Volkswagen Passat, wnętrze, deska rozdzielcza, 2015
      Motory - jazda na jednym kole
      Arrinera Automotive z Polski