Rejestracja samochodu z Niemiec

Rejestracja samochodu z Niemiec

25 Sie 2016, 20:42

Mam do Was wielką prośbę o napisanie mi jakich dokumenty ma posiadać samochód sprowadzony z Niemiec, który kupię z komisu przy założeniu, że cyt. "auto jest przygotowane do rejestracji, posiada akcyzę, tłumaczenia dokumentów i badanie techniczne. Koszt 256 zł. Faktura Vat-marża kupujący zwolniony z opłaty skarbowej 2%". Z tego co ja wyczytałem potrzeba zaswiadczenia opłaty akcyzowej, zwolnienie z podatku VAT, przegląd techniczny, dowód rejestracyjny mały i karta pojazdu duża (brief mały i duży), oraz ich tłumaczenia i faktura vat-marza z komisu. Co oznacza ciągłość umów? Czy umowy muszą być ze wszystkich czynności kupna sprzedarzy od początku istnienia samochodu? Czy tylko muszą być od momentu ewentualnej sprzedaży samochodu przez osobę będącą w briefie jako ostatni właściciel. Tzn. Umowa k-s komis-właściciel Niemiec i faktura komis -ja. Czy ja muszę posiadać umowę sprzedaży między Niemcem, a komisem? Bardzo proszę o rozwiania moich wątpliwości szczególnie w związku z ciągłością umów.
Astec
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam

Re: Rejestracja samochodu z Niemiec

25 Sie 2016, 21:32

Czy wszystko to co znalazłem w tym artykule jest nadal aktualne?
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... misow.html
Astec
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Warsaw Moto Show 2015 Warsaw Moto Show 2015
    Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód