Rekordowy rok 2011 dla Nissana w Polsce

Rekordowy rok 2011 dla Nissana w Polsce

20 Kwi 2012, 16:56

Marka Nissan w Polsce zamknęła rok fiskalny 2011 z dniem 31 marca kończąc ubiegły rok z rekordowym wynikiem sprzedaży ponad 16 700 sztuk i 4,8% udziałem w rynku. Wyniki te pozwoliły Nissanowi znaleźć się na dziewiątym miejscu wśród wszystkich marek motoryzacyjnych w Polsce. Nissan zanotował wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem 2010 aż o 19%.Image

Najwięcej nabywców w roku 2011 znalazł model QASHQAI, którego sprzedaż osiągnęła poziom 7 412 sztuk i który choć obecny na rynku już od 2007 roku, wciąż bije rekordy sprzedaży i cieszy się dużym uznaniem wśród polskich Klientów. Sprzedaż tego modelu wraz z modelem QASHQAI+2 stanowi 44% w całkowitej sprzedaży.


Image

Na następnych miejscach w rankingu sprzedaży znalazły się następujące modele: JUKE (2 988 sztuk) oraz nowa MICRA (2 906 sztuk). Warto szczególnie podkreślić bardzo dobre wyniki sprzedaży modelu JUKE, który znajduje coraz więcej nabywców w Polsce i potwierdza silną pozycję marki w segmencie crossoverów.

Paweł BIELECKI, Dyrektor Nissana na Polskę mocno podkreśla rekordowe wyniki Nissana za rok fiskalny 2011: "To był najlepszy rok dla Nissana w całej historii obecności marki na rynku polskim, nie tylko pod kątem wolumenów, ale także osiągnięcia prawie 5% udziału w rynku".

"Cieszy nas przede wszystkim silna i stabilna pozycja modelu QASHQAI, ale także jego młodszego brata - Nissana JUKE -, który świetnie został przyjęty jako mały crossover wśród młodych ludzi lubiących się wyróżniać" - dodaje.

Image

W roku 2011 Sieć Dealerska Nissana w Polsce powiększyła się o następujące Salony i Partnerów: WEKTOR w Bielsku-Białej, AUTO ŁÓDŹ w Łodzi, SIGNELLA w Warszawie, nowy Salon VIP CAR w Opolu, a dodatkowo także otworzyliśmy nowy punkt sprzedaży w Białymstoku (Dealer WASILEWSKI).

Plany produktowe Nissana w Polsce na nowy rok 2012 to przede wszystkim nowe specjalne wersje modelu JUKE (SHIRO, NISMO oraz Ministry of Sound), nowy i ekonomiczny silnik QASHQAI 1.6 diesel z emisją CO2 na poziomie 119g/km oraz systemem kamer z widokiem 360˚ stopni (Around View Monitor), a także specjalna wersja MICRY ELLE, jubileuszowa wersja sportowego 370Z oraz GT-R 2012.

POLECAMY Nissan Note bogatsze wersje na 2012 rok

"Dla Nissana, także w Polsce, rok 2012 to pierwszy rok realizacji średnioterminowego planu rozwoju Power88 - mówi Paweł BIELECKI - i przed nami szereg wyzwań stawianych nie tylko nam, ale i Dealerom, które prowadzić będą do umocnienia pozycji marki Nissan na rynku polskim, wzmocnienia Sieci Dealerskiej, a przede wszystkim stałego poprawiania jakości obsługi Klienta".

źródło: Nissan
Kacper
Stały forumowicz
 
Posty: 2765
Zdjęcia: 3281
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
  Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti