Renaul Laguna II 1.9 DCI Zawieszenie Tylne

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Renaul Laguna II 1.9 DCI Zawieszenie Tylne

Post» 25 Gru 2009, 12:41

Witam!
To moj pierwszy post, wiec z gory przepraszam za brak polskich znakow.

Mam problem nastepujacej tresci:

Dwa dni temu zaliczylem poslizg i uderzylem tylnym prawym kolem w kraweznik, dosc mocno, bokiem.
Czy ktos moze mi podpowiedziec (albo skierowac do kogos, kto moglby mi na odleglosc pomoc czy chociaz naprowadzic jakos), jak domowym sposobem sprawdzic co sie ugielo w zawieszeniu? Alu felga wytrzymala cios ale cos sie jednak poddalo. Mam porobione fotki gdyby byly potrzebne... Postaram sie zalapac szybko jak wrzucic tu zdjecia.
Patrzac z tylu gorna czesc kola wychodzi na zewnatrz auta na ok 3cm. Mozna powiedziec, ze plaszczyzna opony pokrywa sie z plaszczyzna luku nadkola (znow patrzac od tylu auta). Plus (patrzac z gory i na tzw oko) kolo jest odchylone na na jakies 5 stopni. Mam nadzieje, ze ten opis jest dosc zrozumialy . Autko jest "jezdzalne" ale juz przy 5km/h idzie lekko bokiem, tak ze musze zalozyc kontre w prawo na ok 1/3 obrotu kierownicy i tyl jakby ucieka raz na jedna raz na druga strone.

Czy mozliwe jest, zeby poddala sie piasta? Jak patrze od gory na tarcze, to mam wrazenie, ze wlasnie tarcza ze swoimi "plecami" jest wychylona...

Problem w tym, ze mieszkam w Anglii i jakos swedzi mnie kieszen, jak mam oddac auto do miejscowych mechanikow...

POMOCY!
Mashu
Nowicjusz

Miejscowość: UK
Interesujące?
0

Re: Renaul Laguna II 1.9 DCI Zawieszenie Tylne

Post» 26 Gru 2009, 21:37

Bardzo ciężko jest określić rodzaj uszkodzenia o ile dobrze się orientuję to w tym modelu tylne zawieszenie nie jest skomplikowane oparte na belce skrętnej,nie ma już drążków skrętnych ,które zastąpiono sprężynami śrubowymi,nie masz innego wyjścia jak po prostu zdjąć koło (po uprzednim podniesieniu oczywiście) i zobaczyć ,podejrzewam biorąc pod uwagę specyfikę konstrukcji,uszkodzenie mogło nastąpić w obrębie łożyska, czyli okolice piasty(przez zmianę konstrukcji tylnej osi Renault jest mniej podatne na zmianę geometrii zawieszenia).
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
Interesujące?
0

Post» 27 Gru 2009, 15:47

Mashu napisał(a):Witam!
To moj pierwszy post, wiec z gory przepraszam za brak polskich znakow.

Mam problem nastepujacej tresci:

Dwa dni temu zaliczylem poslizg i uderzylem tylnym prawym kolem w kraweznik, dosc mocno, bokiem.
Czy ktos moze mi podpowiedziec (albo skierowac do kogos, kto moglby mi na odleglosc pomoc czy chociaz naprowadzic jakos), jak domowym sposobem sprawdzic co sie ugielo w zawieszeniu? Alu felga wytrzymala cios ale cos sie jednak poddalo. Mam porobione fotki gdyby byly potrzebne... Postaram sie zalapac szybko jak wrzucic tu zdjecia.
Patrzac z tylu gorna czesc kola wychodzi na zewnatrz auta na ok 3cm. Mozna powiedziec, ze plaszczyzna opony pokrywa sie z plaszczyzna luku nadkola (znow patrzac od tylu auta). Plus (patrzac z gory i na tzw oko) kolo jest odchylone na na jakies 5 stopni. Mam nadzieje, ze ten opis jest dosc zrozumialy . Autko jest "jezdzalne" ale juz przy 5km/h idzie lekko bokiem, tak ze musze zalozyc kontre w prawo na ok 1/3 obrotu kierownicy i tyl jakby ucieka raz na jedna raz na druga strone.

Czy mozliwe jest, zeby poddala sie piasta? Jak patrze od gory na tarcze, to mam wrazenie, ze wlasnie tarcza ze swoimi "plecami" jest wychylona...

Problem w tym, ze mieszkam w Anglii i jakos swedzi mnie kieszen, jak mam oddac auto do miejscowych mechanikow...

POMOCY!

Witam serdecznie! To mój pierwszy post, na tym forum, ponieważ chce odpowiedzieć i pomóc Mashu.
Sprawa wyglada tak, że 2 lata temu miałem swoją lagunką poważny wypadek, jednak przy niewielekiej prędkości. Zacznę od tego że samochód został uderzony przez wymuszenie pierszeństwa, w bok od strony kierowcy w słoneczny dzień. Zrobił mocny obrót ponad 180 stopni. Ja również borykałem się z problemem tylnego zawieszenia. Okazało się że diabeł jak zwykle twki w szczególe. Otóż tylne zawieszenie to sprężyna która amortyzuje ale nad utrzymaniem koła w należytym miejscu odpowiada tuleja gumowo stalowa. Tuleje widać gołym okiem po zdjęciu koła. Jest to drążek ok 4 cm średnicy (może więcej)
Latem auto szybko traci zbieżność i geometria jest mocno zaburzona.
Słychać takie niby to szuranie, tarcie.
tw1stoo
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź/Kutno
Interesujące?
0

Post» 28 Gru 2009, 16:10

Dziękuję za pomoc.

Problem rozwiązany. Ugieło się mocowanie tarczy (taki duży ceownik), którego raczej nie ma sensu prostować... w końcu to zawieszenie koła. Czeka mnie wymiana.

Dla potomnych może przyda się zdjęcie...

Zdjęcia

Pozdrawiam!
Mashu
Nowicjusz

Miejscowość: UK
Interesujące?
0

• Galeria motoryzacyjna
    Pancerny wóz bojowy prod. czechosłowackiej typu JESTERKA (JASZCZURKA)
    VERVA Street Racing 2010
    Targi AutoSalon i AutoSerwis
    Motor Show
    Toyota Prius

Problemy techniczne