Renault 19 1995r. z gazem czy warto?

[Renault 19] 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 17:33

Witam, mam możliwość zakupu reno 19 z 1995r (rok w polsce), który to posiada gaz jeden miesiąc. Z wyglądu autko wygląda super, wewnątrz bardzo zadbane. Oglądałem je na giełdzie i teraz chce jechać jeszcze raz do tego kolesia co je ma. Co w nim mnie nieco zdegustowało to to, że silnik się coś poci tzn. są jakieś wycieki oleju bliżej nie określone skąd bo to dopiero się będę dokładnie dowiadywać. A poza tym coś temu kolesiowi nie odpaliło za pierwszym razem, może za bardzo nie potrafił tego zrobić albo coś jest nie tak- nie wiem. Ogólnie cena zaczeła się od 5500, teraz jesteśmy na poziomie 5200 ale jeszcze coś będe chciał utargować. Co o tym myślicie warto??????? :wink:
blazej25
Nowicjusz

Re: Renault 19 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 18:10

:D blazej25: Renault 19 było jednym z lepszych produktów francuskiej motoryzacji, trochę niedoceniane...O "poceniu się"silnika - popatrz, ile ma lat; jeśli nie jest to drastyczny wyciek...? Należy to dokładnie zlokaklizować. Ustal, jaka to instalacja - KAŻDA powinna zaczynać pracę, gdy silnik startuje na benzynie i po krótkim - jak na obecne warunki - czasie powinno nastąpić przejście na gaz, czy to samoczynnie, czy jeśli gaźnik - to po wypaleniu benzyny z komory pływakowej i samemu klawiszkiem przełącza się na LPG/gaz po lekkim szarpnięciu. Jeśli nie ma ognisk korozji i innych uszkodzeń lakieru - myślę, że warto, bo przestronne i wygodne. Ciągle jednak pamiętaj, że to '95.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny

Miejscowość: Poznań

Re: Renault 19 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 19:04

malken napisał(a)::D blazej25: Renault 19 było jednym z lepszych produktów francuskiej motoryzacji, trochę niedoceniane...O "poceniu się"silnika - popatrz, ile ma lat; jeśli nie jest to drastyczny wyciek...? Należy to dokładnie zlokaklizować. Ustal, jaka to instalacja - KAŻDA powinna zaczynać pracę, gdy silnik startuje na benzynie i po krótkim - jak na obecne warunki - czasie powinno nastąpić przejście na gaz, czy to samoczynnie, czy jeśli gaźnik - to po wypaleniu benzyny z komory pływakowej i samemu klawiszkiem przełącza się na LPG/gaz po lekkim szarpnięciu. Jeśli nie ma ognisk korozji i innych uszkodzeń lakieru - myślę, że warto, bo przestronne i wygodne. Ciągle jednak pamiętaj, że to '95.

zero ognisk korozji, silnik pracuje równo i wydaje mi się, że jest ok blacha bardzo ładna, lakier w bardzo dobrym stanie, wszystkie opłaty do marca 2008
blazej25
Nowicjusz

Re: [Renault 19] 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 21:13

:D blazej25: Zatem bez emocji - pooglądaj jeszcze raz, najlepiej z kimś starszym, niezaangażowanym nerwowo - przejedźcie się po kiepskiej nawierzchni, to wyjdą (albo nie) ewentualne stuki, stan amorków itp. i ZAKUP! :wink:
malken
Aktywny

15 Maj 2007, 23:09

malken napisał(a)::D blazej25: Zatem bez emocji - pooglądaj jeszcze raz, najlepiej z kimś starszym, niezaangażowanym nerwowo - przejedźcie się po kiepskiej nawierzchni, to wyjdą (albo nie) ewentualne stuki, stan amorków itp. i ZAKUP! :wink:

kupiłem za 5100zl, jak sie pierwszy raz nia przejechałem to od razu wiedzialem ze jest juz moja :) Narazie silnik sie nie poci.
blazej25
Nowicjusz

16 Maj 2007, 07:13

blazej25: :D :o :lol: :wink: Gratulacje i wielu chwil przyjemności z jazd!!! Kolejną będzie frajda pod dystrybutorem gazu...!? Napisz, jaka to instalacja.
malken
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Bezpieczna podróż Twojego psa Bezpieczna podróż Twojego psa
    Przez wielu kierowców pies traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny i tak też traktuje go ŠKODA: czeski producent posiada kompleksową ofertę akcesoriów, dbających o bezpieczeństwo czworonożnych ...

• Re: [Renault 19] 1995r. z gazem czy warto?

16 Maj 2007, 16:34

malken napisał(a):blazej25: :D :o :lol: :wink: Gratulacje i wielu chwil przyjemności z jazd!!! Kolejną będzie frajda pod dystrybutorem gazu...!? Napisz, jaka to instalacja.

Dziękuję, mam nadzieję, że tak będzie i się nie zawiodę na tym autku. A jakie są rodzaje? Zapytam się Ojca ale proszę wymień rodzaje będzie mi łatwiej określić, która to.
    blazej25
    Nowicjusz

16 Maj 2007, 17:09

blazej25: :shock: Może - Lovato, Landi, Bedini, BRC, Tomasetto, Elpigaz lub jakaś holenderska...? tych nie znam. :wink:
    malken
    Aktywny

16 Maj 2007, 17:17

malken napisał(a):blazej25: :shock: Może - Lovato, Landi, Bedini, BRC, Tomasetto, Elpigaz lub jakaś holenderska...? tych nie znam. :wink:

jest to lovato, zajrzałem w papiery od gazu i tak jest zapisane.
    Właśnie u mnie w aucie jest radio i coś tam na przyciskach jest opisane CD więc mam odtwarzacz cd czy jak bo nie potrafie znaleźć miejsca gdzie sie wkłada płytki. To jest seryjne radyjko
    blazej25
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód