Renault 19 1995r. z gazem czy warto?

[Renault 19] 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 17:33

Witam, mam możliwość zakupu reno 19 z 1995r (rok w polsce), który to posiada gaz jeden miesiąc. Z wyglądu autko wygląda super, wewnątrz bardzo zadbane. Oglądałem je na giełdzie i teraz chce jechać jeszcze raz do tego kolesia co je ma. Co w nim mnie nieco zdegustowało to to, że silnik się coś poci tzn. są jakieś wycieki oleju bliżej nie określone skąd bo to dopiero się będę dokładnie dowiadywać. A poza tym coś temu kolesiowi nie odpaliło za pierwszym razem, może za bardzo nie potrafił tego zrobić albo coś jest nie tak- nie wiem. Ogólnie cena zaczeła się od 5500, teraz jesteśmy na poziomie 5200 ale jeszcze coś będe chciał utargować. Co o tym myślicie warto??????? :wink:
blazej25
Nowicjusz

Re: Renault 19 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 18:10

:D blazej25: Renault 19 było jednym z lepszych produktów francuskiej motoryzacji, trochę niedoceniane...O "poceniu się"silnika - popatrz, ile ma lat; jeśli nie jest to drastyczny wyciek...? Należy to dokładnie zlokaklizować. Ustal, jaka to instalacja - KAŻDA powinna zaczynać pracę, gdy silnik startuje na benzynie i po krótkim - jak na obecne warunki - czasie powinno nastąpić przejście na gaz, czy to samoczynnie, czy jeśli gaźnik - to po wypaleniu benzyny z komory pływakowej i samemu klawiszkiem przełącza się na LPG/gaz po lekkim szarpnięciu. Jeśli nie ma ognisk korozji i innych uszkodzeń lakieru - myślę, że warto, bo przestronne i wygodne. Ciągle jednak pamiętaj, że to '95.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny

Miejscowość: Poznań

Re: Renault 19 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 19:04

malken napisał(a)::D blazej25: Renault 19 było jednym z lepszych produktów francuskiej motoryzacji, trochę niedoceniane...O "poceniu się"silnika - popatrz, ile ma lat; jeśli nie jest to drastyczny wyciek...? Należy to dokładnie zlokaklizować. Ustal, jaka to instalacja - KAŻDA powinna zaczynać pracę, gdy silnik startuje na benzynie i po krótkim - jak na obecne warunki - czasie powinno nastąpić przejście na gaz, czy to samoczynnie, czy jeśli gaźnik - to po wypaleniu benzyny z komory pływakowej i samemu klawiszkiem przełącza się na LPG/gaz po lekkim szarpnięciu. Jeśli nie ma ognisk korozji i innych uszkodzeń lakieru - myślę, że warto, bo przestronne i wygodne. Ciągle jednak pamiętaj, że to '95.

zero ognisk korozji, silnik pracuje równo i wydaje mi się, że jest ok blacha bardzo ładna, lakier w bardzo dobrym stanie, wszystkie opłaty do marca 2008
blazej25
Nowicjusz

Re: [Renault 19] 1995r. z gazem czy warto?

14 Maj 2007, 21:13

:D blazej25: Zatem bez emocji - pooglądaj jeszcze raz, najlepiej z kimś starszym, niezaangażowanym nerwowo - przejedźcie się po kiepskiej nawierzchni, to wyjdą (albo nie) ewentualne stuki, stan amorków itp. i ZAKUP! :wink:
malken
Aktywny

15 Maj 2007, 23:09

malken napisał(a)::D blazej25: Zatem bez emocji - pooglądaj jeszcze raz, najlepiej z kimś starszym, niezaangażowanym nerwowo - przejedźcie się po kiepskiej nawierzchni, to wyjdą (albo nie) ewentualne stuki, stan amorków itp. i ZAKUP! :wink:

kupiłem za 5100zl, jak sie pierwszy raz nia przejechałem to od razu wiedzialem ze jest juz moja :) Narazie silnik sie nie poci.
blazej25
Nowicjusz

16 Maj 2007, 07:13

blazej25: :D :o :lol: :wink: Gratulacje i wielu chwil przyjemności z jazd!!! Kolejną będzie frajda pod dystrybutorem gazu...!? Napisz, jaka to instalacja.
malken
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hybryda? Czy to się opłaca? Hybryda? Czy to się opłaca?
    Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się ...
    Opel Calibra GTC Concept Opel Calibra GTC Concept
    Silnik 2.8, 325 KM. Bardzo podobna jest do Isignii, a ta jak wiadomo była i jest świetna. A wy co myślicie na temat nowej calibry? Jeszcze dodam, że ma kosztować około 200 tysięcy gdzieś to na angielskiej stronie przeczytałem. ...

• Re: [Renault 19] 1995r. z gazem czy warto?

16 Maj 2007, 16:34

malken napisał(a):blazej25: :D :o :lol: :wink: Gratulacje i wielu chwil przyjemności z jazd!!! Kolejną będzie frajda pod dystrybutorem gazu...!? Napisz, jaka to instalacja.

Dziękuję, mam nadzieję, że tak będzie i się nie zawiodę na tym autku. A jakie są rodzaje? Zapytam się Ojca ale proszę wymień rodzaje będzie mi łatwiej określić, która to.
    blazej25
    Nowicjusz

16 Maj 2007, 17:09

blazej25: :shock: Może - Lovato, Landi, Bedini, BRC, Tomasetto, Elpigaz lub jakaś holenderska...? tych nie znam. :wink:
    malken
    Aktywny

16 Maj 2007, 17:17

malken napisał(a):blazej25: :shock: Może - Lovato, Landi, Bedini, BRC, Tomasetto, Elpigaz lub jakaś holenderska...? tych nie znam. :wink:

jest to lovato, zajrzałem w papiery od gazu i tak jest zapisane.
    Właśnie u mnie w aucie jest radio i coś tam na przyciskach jest opisane CD więc mam odtwarzacz cd czy jak bo nie potrafie znaleźć miejsca gdzie sie wkłada płytki. To jest seryjne radyjko
    blazej25
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • BMW X5 E53, przyciski na środkowej konsoli
      Opel Zafira Tourer, FlexFix, zintegrowany bagażnik na rowery
      BMW Gran Coupe
      Jaguar s-type