Renault Clio I drazek zmiany biegow

07 Lut 2008, 18:51

Witam
mam pytanie bo chce sobie zmienic gałke drazka zmiany biegów. Moj problem polega na tym, ze nie wiem jak sciagnac stara gałke :( moglby mi ktos podpowiedziec jak to zrobic? podnioslem mieszek ale nie znalazlem zadnej srobki mozujacej ani nic podobnego (mam "podnoszony" wsteczny). Podobny mam problem z hamulcem recznym. Zdjalem oslonke a nie wiem jak zdjac rączke.
Prosze bardzo o pomoc
z gory dzieki
RENAULT CLIO i 96'
Michelangelo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Słupsk

07 Lut 2008, 20:16

Nigdy nie bawiłem się żadną Renówką, ale gałka powinna się po prostu odkręcić... Troszkę pary w łapkach i powinna się odkręcić...
DFireCrow
 

07 Lut 2008, 22:45

mowisz ze tak normalnie odkrecic jak sloik? nie chodzi o to ze nie mam sily ale nie chce jej zepsuc sprobuje Twojej rady a jak nie podziala to wtedy bede dalej kombinowal
dzieki
RENAULT CLIO i 96'
Michelangelo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Słupsk

23 Lut 2008, 23:20

galke zmiany biegow tak jak powiedzial kolega poprostu sie odkreca
kamil3475
Nowicjusz
 
Posty: 15

11 Lis 2011, 13:42

Hej. Może jeszcze uda mi sie tobie pomóc. Zmieniałem u siebie gałkę w clio bo stara została mi w rekach. W clio gałka nie jest odkręcana tak jak w większości aut. Pierwsze co robisz to przecinasz nożem do tapicerki stara gałkę , ma zostać sama nasadka plastikowa, niestety jest ona klejona do Pnia mocującego jedyny sposób zęby tego się pozbyć to rozciąć ja nożem z ząbkami albo powoli brzeszczotem, musisz sie całego plastiku pozbyć. jeśli pozbędziesz sie plastiku możesz mocować nowa gałkę tylko z podnoszonym biegiem wstecznym.

A to dla niedowiarków ze gałki w clio II się nie odkręca tylko niszczy
piotr25
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Clio II
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...