Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

13 Sty 2011, 17:27

Witam. Od pewnego czasu moje autko wykazuje niepokojące objawy:
- po włączaniu silnik pracuje nierówno, jakby ktoś delikatnie, pulsacyjnie przyciskał pedał gazu,
- po mocniejszym wciśnięciu pedału gazu silnik wychodzi na obroty (2500 - 3000), a następnie obroty spadają poniżej 1000, choć pedał trzymam niezmiennie. Samochód jednak nie gaśnie.
- objawy te nasilają się gdy jest duża wilgotność powietrza (mgła, deszcz). Jak samochód się rozgrzeje idzie bez zarzutu.
Dodam, że niedawno wymieniłam kable i świece.
Czy ktoś wie co dolega mojemu autku. Z góry dziękuję za pomoc:)
MarJolka
MarJolka
Nowicjusz

Miejscowość: Cieszyn

Re: Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

16 Sty 2011, 11:32

Przyczyn falowań obrotów może być wiele, od silniczka krokowego po aparat zapłonowy skończywszy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Renault Clio II 98r. - po włączeniu nierówno pracuje

05 Lut 2011, 12:45

Witam! Przyczyną falowań silnika w moim przypadku był uszkodzony potencjometr przepustnicy.
MarJolka
MarJolka
Nowicjusz

Miejscowość: Cieszyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Arrinera Hussarya - fakty i mity Arrinera Hussarya - fakty i mity
    Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. ...
    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skoda Yeti 4x4 Outdoor, przejazd przez wodę
      Lexus IS 300h, tył
      GER 4x4 offroad
      Silnik V10 TFSI RS6 730KM