Renault Clio - nowe radio, problem z głośnością (ZA głośno)

Renault Clio - nowe radio, problem z głośnością (ZA głośno)

14 Gru 2013, 20:00

Witam serdecznie!

Jestem nowy na tym forum, a znalazłem je za potrzebą - konkretnie szukałem dobrego i aktywnego forum, na którym można otrzymać porady w razie problemu, a z tego co zauważyłem, tutaj można taką uzyskać. =]

Otóż do swojego Clio zamówiłem jakiś czas temu radyjko firmy pół-krzak. Tak, wiem, znam podejście do takich rzeczy, ale te radio jest kupione tylko po to, by działało w trakcie dwóch dłuższych tras (Konkretnie: Z UK do PL na święta i nazad). Nie musi grać pięknie, nie musi piękie wyglądać. Ale do rzeczy:

Stare (praktycznie już niedziałające) radio od producenta wyjąłem - zostały po nim typowe kostki ISO i jedna taka mała, której nazwy nie znam w ogóle. Radio kupione ma 12-pinowe wejście, które do ISO ma się po prostu nijak, więc standardowo obcęgi w dłoń, kable połączyłem tak jak trzeba i odpalam radio, podłączam pendrive'a...

... i jak mi nie pierdyknie chyba 100-ma decybelami! Myślałem, że wylecę razem z kurzem, który się wzbił pobudzony takim rumorem. Myślę sobie "No! Jak na stówę to całkiem fajnie kopie!". Tyle, że w tym jest problem - Głośność miałem ustawioną na... 1 (Słownie: Jedynce). Aby uratować bębenki przed niechybną eksplozją przekręciłem na 0.

To jest właśnie problem. Mam albo ciszę (0), albo nap**alanie rumorem, jakby był sylwester w akademiku (1 wzwyż). Jestem na 90% pewny, że kabelki podłączone są dobrze (W każdym bądź razie głośniki grają, więc 8 pinów z 12 jest podłączonych OK, pozostałe 4 na battery, fuse, antena out i uziemienie, więc też pewnie ok, skoro samochód mi jeszcze nie wybuchł).

Pytanie brzmi: Wina radia krzak, czy to Clio wali fochy po wyrwaniu "zęba" czyli starego radia.

Nie znam się po prostu na tym :)
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Archie
archieftw
Obserwowany

Auto: renault clio expression 1.2

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006