Renault Espace 2 2.2 Problem z iskrą

Renault Espace 2 2.2 Problem z iskrą

04 Sty 2015, 16:56

Witam mam problem z iskrą, problem polega na tym, ze iskra raz jest raz jej nie ma. Samochod czasem zapali czasem nie, czy ktoś wie czy istnieje jakis przekaznik lub cos takiego do cewki zaplonowej, jesli tak to gdzie.
Z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam. :)
osek
Obserwowany

Prawo jazdy od: 29 01 1993
Auto: Renault Espace 2
Silnik: 2.2

Re: Renault Espace 2 2.2 Problem z iskrą

04 Sty 2015, 22:11

Nie ma żadnego przekaźnika. Sprawdz, czy dochodzi napięcie do cewki zapłonowej i czy jest na niej masa. Dociśniej też fajkę kabla kóry idzie z cewki do kopułki.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Sty 2015, 19:44

Ja miałem podobny przypadek przy 190- tce,raz paliła, raz nie,gdy zdjąłem fajkę z jednego przewodu, na trzy cylindry zawsze palił,na czterech jak się jej widziało.Kupiłem w ciemno moduł zapłonowy i to było w moim przypadku to! :)
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

06 Sty 2015, 16:38

Jest pewien problem, gdyz przewodow dochodzi kilka, po czym poznac ktory jest wlasciwy :/
osek
Obserwowany

Prawo jazdy od: 29 01 1993
Auto: Renault Espace 2
Silnik: 2.2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją Tarcze hamulcowe zabezpieczone przed korozją
    Żeliwa są obecnie najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji tarcz hamulcowych. Decyduje o tym stosunkowo prosta technologia odlewania, dobre właściwości termiczne i łatwa obróbka. Niestety, jak większość ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006